Bardzo częstym problemem, który występuje w naszych mieszkaniach jest wilgoć. W pomieszczeniach wilgoć jest obecna w postaci niewidocznej pary wodnej, która znajduje się w powietrzu.
Jeżeli w naszym mieszkaniu wilgoć wyłania się okresowo, to wtedy wystarczy intensywnie wywietrzyć oraz ogrzewać mieszkanie.

osuszacze domowe

Autor: bonimo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wilgoć zagościła w naszym domu na stałe, to może to w takiej sytuacji mieć niezwykle dużo niemiłych konsekwencji, z jakich moglibyśmy nie zdawać sobie sprawy. W wyniku zbytniej wilgotności w mieszkaniu, moglibyśmy gorzej się czuć. Mogłyby również występować zaparowane szyby w oknach. Może pojawić się również nieprzyjemny zapach w szafie i psujące się pożywienie. Występuje także większe zagrożenie rozwoju różnorodnych insektów oraz zwiększa się niebezpieczeństwo zachorowania z powodu rozwoju roztoczy oraz wirusów. Jednym ze sposobów do walki z wilgocią w naszych mieszkaniach są osuszacze domowe. Te urządzenia skraplają wilgotność znajdującą się w powietrzu i dzięki temu w pokojach następuje obniżenie tej wilgotności. Tego typu osuszacze w trakcie paru godzin są w stanie odciągnąć z powietrza przynajmniej kilka litrów wody.

Jeśli na omawiany temat masz pytania, to poznaj więcej detali na publikowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje okażą się zapewne atrakcyjne.

Nadają się one do miejsc, które mają podwyższoną wilgotność i do pomieszczeń zagrzybionych. Porównując je z pochłaniaczami wilgotności, posiadają one tego typu zaletę, że nie trzeba do nich kupować żadnych wkładów, a skuteczność osuszania jest bardziej znacząca kilkadziesiąt razy.

Ogrodzenie twarde jak skała

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Osuszacze kondensacyjne są to sprzęty, które przypominają pudełko na kółeczkach. Zasada ich działania jest taka, że wilgotne powietrze przechodzi przez filtr. Obowiązkiem takiego filtra jest wychwycenie niesionego przez to powietrze kurzu i pyłu. W następnej kolejności to powietrze dociera do parownika, w jakim zostaje schłodzone. Para wodna skroplona zostaje na zimnych lamelkach parownika i następnie ścieka do zbiornika.

Osuszone powietrze przechodzi przez skraplacz i tam ulega ogrzaniu. Na sam koniec powietrze wydmuchiwane jest przez osuszacz i ma temperaturę zbliżoną do temperatury, którą miało zasysane powietrze, ale jest ono wolne od wilgoci.