Jeżeli na chodniku mają miejsce jakieś roboty albo zepsuła się gdzieś duża maszyna – trzeba miejsce oznaczyć taśmami, żeby wszyscy zauważyli przeszkodę i nie ucierpieli w żaden sposób.
Wiele spółek budowlanych i remontowych musi spełniać wszystkie przepisy BHP.

Wrocław

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
pomieszczenie

Autor: krss.
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród ich grupy zawsze powinien znajdować się tzw. behapowiec, który będzie odpowiedzialny za bezpieczeństwo. I nie chodzi tylko o bezpieczeństwo samych pracowników, choć ono jest szalenie ważne, ale również o bezpieczeństwo spacerowiczów oraz kierowców – w zależności od tego, w jakim miejscu wykonywane są prace. Najprostszą metodą na odseparowanie części drogi lub przestrzeni będzie użycie kolorowej taśmy. Zazwyczaj jest ona biało-czerwona, ale nie musi być to reguła. Co najistotniejsze – muszą one być wytrzymałe i odporne na wilgoć, gdyż w zdecydowanej większości przypadków stosuje się je na zewnątrz. Taśma oznaczeniowa BHP wydaje się być zatem niezwykle ważnym wyposażeniem niejednej grupy remontowej, która pracuje na zewnątrz. W szczególności jeśli miejsce jest oblegane przez ludzi. Jednak, to nie jedyny sposób, w jaki możemy ją wykorzystać. Taśma świetnie nadaje się też do tworzenia tzw. ciągów komunikacyjnych na wielkich halach.

Możemy ją przymocować i wtedy mamy pewność, że osoby nieuprawnione nie będą wchodzić w pewne rejony, gdzie przykładowo znajdują sę niebezpieczne przedmioty albo jest masa szkła. Rozciągnięcie tej taśmy jest znacznie tańsze aniżeli wybudowanie ścianki działowej. Poza tym, właściciele wielkich hal nie chcą pozbawiać ich potrzebnej przestrzeni.