Praktycznie każdego roku uderzają nas domowe remonty. Za każdym razem robimy tak, by zrobić nowocześnie, z pomysłem i zachwycająco. By przechodząc alejką każdy sąsiad otworzył oczy ze zdumienia i wyrzucił stłumiony jęk zazdrości. Jednak by był on w stanie ogarnąć urok konstrukcji, wpierw to my powinniśmy mieć na względzie każdy szczegół – także ten ukryty.

rury

Autor: Volkmar Becher
Źródło: http://www.flickr.com
Konstruując instalacje wodociągowe, te jakie łączą dopływy wodne z firmowymi kranami i umywalkami, są wielce narażone na większe i mniejsze przebicia. Duży strumień wody potrafi w łatwy sposób przedziurawić dokładnie stworzone rury i zbiorniki. Ekstremalnie ważne jest znalezienie i dopasowanie konkretnej uszczelki PTFE, która w dokładny sposób wypełni złączenia. W katalogach jest wiele rodzajów dopasowanych do naszych wymagań. Jeśli mamy uszczelnić zbiorniki stalowe musimy zakupić uszczelki PTFE typu GR z domieszką grafitu.

W przypadku rur i pomp oddano nam znów dwa inne rodzaje: MT o wielokierunkowej strukturze włókien, a także MTr. Te drugie charakteryzują się jeszcze bardziej powiększoną gęstością. Wyborem jest również uniwersalne HB, które są uposażone w następne wewnętrzne okucie. Kolejnym elementem, w przypadku którego wystepuje mnóstwo rodzajów do wyboru, są profile silikonowe. Używamy ich we wszelakich momentach, a szczególnie chętnie używają ich piekarnie – do uszczelniania pieców, budowlańcy – do drzwi jak i również do okien, świetnie scalają szkło z metalem, a także oświetleniowcy.

U nich profile stosujemy do zabezpieczania opraw lamp.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej farby do scian na omawiany wątek – informacje będą na pewno niezwykle wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Materiał jakim jest silikon jest tak powszechnym surowcem, dzięki dużej odporności na wodę, UV czy chemikalia. Nie straszne mu również temperatury dochodzące do zgoła 300 stopni Celsjusza. Podczas remontu należy również zadbać o podłogę. Ciekawym wyborem są również płyty poliamidowe. Dzięki właściwościom materiału, są one wyjątkowo lekkie i jednocześnie nie korodują. Wyjątkowo dobrze niwelują one drgania co sprawia, że znajdują powszechne zastosowanie w pracowniach, gdzie są maszyny oraz mechanizmy transportowe.
Zapamiętajmy więc, że sukces rodzi się w szczegółach. Niezależnie czy remontujemy budynek firmowy, czy budujemy swój dom, na zabezpieczeniach nie można oszczędzać. Nawet jeśli dają one tylko i wyłącznie większy komfort pracy, tak jak płyty poliamidowe.