Młodzi ludzie, którzy zaczynają wspólne życie, marzą o swoich czterech kątach. Pragną stać się gospodarzami we własnym domu.

Niezwykle istotne jest, by małżonkowie na wstępie nowej drogi posiadali swoje gniazdko. Dlatego zaciągamy kredyty, po to, by zakupić mieszkanie i uniezależnić się od rodziców.

Gdy mamy swoje mieszkanie, chcemy je jak najlepiej zaaranżować. Mamy mnóstwo oryginalnych idei, które chcemy wcielać w życie. Można zrobić użytek z porad profesjonalistów albo spróbować samemu coś zrobić. Z pewnością ta ostatnia propozycja daje więcej satysfakcji. Wspólne urządzanie własnego miejsca na ziemi bardzo przybliża młodych.

Aby jednak nie zrobić głupstwa, można zorientować się w temacie i przewertować wnętrzarskie czasopisma. Znajdziemy tam dużo rad oraz wskazówek, które pozwolą nam modnie urządzić każde pomieszczenie.

Najnowsze tendencje scalają ze sobą przeróżne materiały oraz style. Nie bójmy się niebanalnych połączeń. Jeżeli tylko zrobimy to umiejętnie, nasze mieszkanie może zachwycać. Bawmy się stylami, ale do wszystkiego podejdźmy z wyczuciem.

Kiedy chcesz znaleźć pewne dane, zobacz i sprawdź informację – tu są tylko atrakcyjne oferty. Kliknij, nie zawiedziesz się.

Przesada nigdy nie jest w modzie, chyba, że urządzamy pomieszczenie w konwencji barokowej.

Z powodów finansowych zazwyczaj nie możemy się pochwalić zbyt wielką powierzchnią. Wtedy trzeba jakoś powiększyć nasze wnętrza. I są na to doskonałe pomysły. Można poeksperymentować z barwami. Trzeba pamiętać o paru nieskomplikowanych zasadach. Ciemne kolory pomniejszają optycznie wnętrze, z kolei jasne- powiększają przestrzeń. Chłodne odcienie sprawią, że pokój będzie wyglądał na obszerniejszy, a cieplejsze barwy skurczą go.

domy aktywne

Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska

Dobrym sposobem na uzyskanie większej przestrzeni będą duże lustra. A jeśli biadolimy na mały asortyment w marketach, możemy zrobić lustra na wymiar (zobacz ). W ten sposób nie mamy już żadnych ograniczeń i możemy je zamontować w każdym miejscu, również pod skosami. Podobny efekt uzyskamy stosując w naszym domu drzwi ze szkła (np. ), które nie tylko są świetnym elementem dekoracji, ale także optycznie powiększają wnętrze. Dodadzą one naszym wnętrzom współczesnego charakteru i staną się obiektem pożądania naszych znajomych.