Jeżeli pragniesz cieszyć się oryginalnym domem, musisz zainwestować w elementy ze szkła. Masz balkon? Zamiast brzydkich balustrad z betonu, wstaw balustrady szklane. W internecie znajdziesz oferty wielu producentów szklanych wykończeń i z pewnością znajdziesz coś perfekcyjnie dla ciebie.

Schody szklane to nade wszystko świetne wyjście dla tych, którzy lubią zwykle formy oraz surowe wnętrza (zobacz. Obecnie rezygnuje się z materiałów stworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego względu projektanci oraz architekci wnętrz ochoczo używają w wykonywanej pracy wyroby z drewna, szkła oraz kamienia. Pozwala to nadać wytworzonym z nich rzeczom nieprzemijającego charakteru.

Możesz sprawić sobie balustrady zrobione z totalnie przezroczystego materiały. Jeżeli jednak chcesz, żeby przechodnie nie mogli cię obserwować, kup balustrady szklane z nieprzezroczystego materiału. Istnieje naprawdę dużo wyborów i zastopować cię może wyłącznie twoja kreatywność. Zastanów się nad zdobionym szkłem – rysunki na szkle wyglądają fantastycznie. Interesującym rozwiązaniem jest także sprawienie sobie balustrad z barwionego szkła. Taką drogą możesz dopasować barwę balustrad do barwy tynku budynku. Balustrady szklane wspaniale będą się prezentować również w środku budynku, jeżeli posiadasz schody. Trzeba pochylić się nad generalnym zamysłem pomieszczeń – modny jest minimalistyczny projekt domów, obejmujący głównie metal, szkło i funkcjonalne sprzęty. Jeżeli jesteś fanem minimalizmu i przestronnych wnętrz, to świetny projekt (zobacz schody wewnętrzne z drewna) dla ciebie. O ile jednak cenisz sobie przytulność czterech kątów, musisz raczej sprawić sobie standardowe, drewniane balustrady.

Schody ze szkła mają wiele walorów estetycznych i funkcjonalnych. Nade wszystko warto wskazać, że tego rodzaju budowa to świetne rozwiązanie dla ciasnych mieszkań oraz tam, gdzie nie chcemy optycznie utracić na wielkości pomieszczenia. Musimy liczyć się z tym, iż schody drewniane mają masywną budowę oraz by względnie wyglądały powinny być zamontowane na adekwatnej powierzchni, której nie przytłoczą swoją okazałością.

luksfery

Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnym wykończeniem dla różnego rodzaju nieruchomości użytkowych są zgrabne daszki szklane, zakładane nad wejściem do budynku. Takie zadaszenie osłania przed pogodą oraz pięknie się prezentuje na tle reszty. Daszki szklane nadają przybytkowi innowacyjny charakter. W połączeniu z balustradami ze szkła na zewnątrz i w środku nieruchomości, daszki szklane wykreują praktyczne, nowoczesne i ładne połączenie.