Przy budowie garażu dobrze jest wiedzieć, że najmocniej standardowa kwota jest to w obecnej chwili jeden tys. za metr kwadratowy i tak należy na samym początku przyjąć, zanim podejmiemy się wynajęcia firmy do tego konkretnego zadania.

Kraków - rynek
Jak się jednak okazuje, istnieje bardzo wiele czynników, które to mają możliwość podwyższyć tę konkretną sumę, lecz także ją obniżyć. Dzisiaj opowiemy o tych czynnikach i na ten temat, z jakiego powodu w rzeczywistości warto zwrócić na nie szczególną uwagę, nim wyłożymy pieniądze, których to nie posiadamy albo wcale nie musimy wydać.
dom - panorama

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku zaznaczmy, iż nasz temat będzie obejmował przede wszystkim koszt budowy garażu murowanego, który to jeśli dobrze się po przyglądać cenom, nie należy do tych najbardziej tanich, w rzeczywistości odnajdując się w pierwszej trójce tych najbardziej drogich. Dlaczego? Starczy przyjrzeć się materiałom tańszym, a od pierwszej chwili się domyślimy, albowiem pośród nich znajduje się blacha, blacha gięcie blach typu tynkowego, konstrukcja szkieletowa i beton. Pomimo jednak dość kosztownego typu materiału, nasz murowany garaż w ogóle nie jest zmuszony wynieść nasze osoby tak wiele, jak możemy sądzić. Ponad wszystko od jego kwoty – co posiada się w wypadku każdego rodzaju garażu – jest zależny typ użytej w nim posadzki, rodzaju dachu (blacha czy też dachówka), rodzaju okien, czy też rodzaju bramy (która naprawdę może wynieść bardzo dużo albo dość mało). Sam kształt garażu także ma znaczenie.

Warto wiedzieć, iż dużo też zależy od naszego własnego zaangażowania w sam projekt – samodzielne rozplanowanie garażu, może wynieść nas (spoglądając na wspomniany na początku pułap jednego tysiąca złotych) nawet o 10% mniej aniżeli normalnie. Jeśli jednakże się na tym nie znamy no i zamówimy kompleksową usługę, kwota może wynieść nawet 30% więcej.