Osoby budujące własny dom myślą nad tym jakiego rodzaju garaż postawić? Należy zdecydować o różnych rzeczach, dajmy na to o kącie nachylenia dachu, typu budulca, modelu bramy i tak dalej. O jakich rzeczach trzeba pamiętać stawiając garaż? Przede wszystkim trzeba zastanowić się z jakiego budulca chcemy zrobić tego typu garaż. Wiele osób wlicza koszty postawienia tego typu budowli do całości budowy domu, z tego powodu nie wylicza się tego ile tak naprawdę taka budowa wyniesie osobno, bo koszty takie rozkładają się.

garaż

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak chodzi o stawianie garażu po czasie, to tutaj w grę wchodzą już większe koszty. Z tego powodu wiele osób decyduje się na najbardziej ekonomiczną z wersji. Producent garaży blaszanych zapewnia bowiem bardzo niskie koszty wzniesienia tego typu budynku. Jest to pewnością zaletą takiej inwestycji. Następnym plusem jest szybkie tempo stawiania takiego garażu.

Ciekawi Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij ten link – ta polecana strona internetowa (http://kohut-kamien.pl/kominek/) proponuje zbliżoną tematykę.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że konstrukcja takiej budowli jest bardzo lekka, z tego powodu nie chroni on na przykład przed dużymi wichurami, które przecież już częściej występują w naszym kraju. Oprócz tego nie chroni on przed chłodem, dlatego też na wypadek mrozu można mieć trudności z uruchomieniem auta rano. Murowany budynek da nam większe ocieplenie i zabezpieczenie przed kradzieżą. Możemy także bowiem zastosować jeszcze inne zabezpieczenie, które dają dobre bramy garażowe – poznaj ofertę na Wyróżnia się dwa podstawowe typy bram segmentowe jak również uchylne. Te ostatnie są spotykane najczęściej, bo są stosunkowo łatwe w montażu, dosyć tanie oraz trwałe. Najbardziej funkcjonalne są natomiast bramy segmentowe, których sposób otwierania jest taki, iż przestrzeń w garażu jak i przed nim może być normalnie użytkowana.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Stawiając garaż należy pamiętać o właściwej odległości od granicy działki. Normalna odległość to 3-4 metry wolnego miejsca od granicy działki. Warto sprawdzić warunki zagospodarowania działki, ponieważ ma to bardzo duże znaczenie. Mogą one być różne od normalnie przyjętych regulacji, dlatego trzeba tego typu informacje potwierdzić. Jeśli chodzi o wymiary to istnieją standardowe, czyli minimum 2,9 metra szerokości i długość 50 centymetrów większa aniżeli długość pojazdu, jednak pamiętajmy o swojej wygodzie. Należy także przemyśleć czy chcemy zrobić w tego typu garażu niewielki meble warsztatowe z narzędziami. Wtedy wielkość garażu blaszanego musi być trochę większa – więcej pod wskazanym adresem.