Sympatykom rzetelnej informacji zalecam tę stronę (http://www.beltor.pl/), ponieważ nie dosyć, że traktuje on o zbliżonej kwestii, to robi to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!
W szczególności, kiedy dom stoi w okolicy o podwyższonej wilgotności powietrza. Zanieczyszczenie usuwa się, myjąc mury wodą pod ciśnieniem. Najlepiej zlecić tę czynność firmie, jaka wykonuje czyszczenie elewacji Mazowieckie. Wykorzystują do tego myjki ciśnieniowej – dowiedz się więcej o czyszczeniu elewacji.
Do wody dodaje się środka myjącego, lub specjalnego środka do mycia elewacji, który posiadają przeważnie w ofercie firmy oferujące struktury ociepleń. Czyszczona nawierzchnia powinna być w następnej kolejności precyzyjnie przemyta samą wodą i zostawiona do wyschnięcia. Wymyte ściany być może trzeba będzie ponownie pomalować, szczególnie, jeśli nie cały brud udało się usunąć. Jeśli zanieczyszczenia są niewielkie, samo mycie może się okazać w pełni wystarczające. Mycie i malowanie to właściwie normalny zabieg konserwacyjny, jaki winien być przeprowadzany regularnie co kilkanaście lat.
Elewacja z cegły będzie cieszyła przez lata i nie będzie wywoływała problemów, jeśli zadbamy o jej dokładne ukończenie. Jednakowo ważne jak staranne położenie są zabiegi pielęgnacyjne i konserwujące fasadę z klinkieru. Gdy na klinkierowej elewacji osiądzie kurz i zanieczyszczenia, czyści się ją wodą, bądź parą pod ciśnieniem, wymywa gąbką, wodą z węża. Nie powinno się natomiast ponad miarę moczyć fasady. Impregnowanie to procedura ochraniania cegieł elewacyjnych o nasiąkliwości powyżej 6%. Impregnat akcentuje barwę i fakturę klinkieru, równocześnie nieco go przyciemnia.