Farba na beton może być wykorzystywana do malowania betonowych podług domowych, a także tarasów, chodników, ogrodzeń betonowych i innych betonowych konstrukcji. Jeśli chodzi o różne konstrukcje betonowe, które zlokalizowane są na zewnątrz ważne jest, aby farba, jaką zostaną pomalowane, była odporna na wpływ różnych temperatur, silnych opadów deszczu i silnych promieni słonecznych.

Zwykle stosuje

malowanie

się ciemne farby lub dopasowane do tego, w jakim celu powstaje betonowa konstrukcja – przykładowo, jeżeli ma stanąć na niej scena, na jakiej będą wykonywane piosenki dla dzieci, to można wykorzystać żywe kolory, jakie przypadną do gustu najmłodszym. Właściwości farby betonowej, tego rodzaju jak odporność na działanie różnych temperatur mają duże znaczenie także w przypadku malowania ogrodzeń betonowych. Są one stawiane jako ogrodzenie posesji, na jakiej staje dom, dlatego właściciele nieruchomości starają się o to, aby kolorystyka ich ogrodzenia dobrze pasowała do koloru domu czy stojącego na posesji garażu. Zastosowane więc zostaną w tym przypadku białe bądź brązowe farby. Zdarzają się również ogrodzenia pomalowane na kolor bordowy itp.Specjalne właściwości powinna posiadać również farba na beton wykorzystywana do malowania chodników. Można zobaczyć tutaj: JEGER. Takie chodniki pojawiają się przed domami bądź blokami. Farby, jakimi zostaną pomalowane muszą być odporne na ścieranie i działanie minusowych temperatur. Mogą być różnobarwne lub jednobarwne, chociażby brązowe. Bardzo często są one dobierane do wyglądu elewacji budynku, przed którym znajduje się chodnik.

Betonowe podłoże mają również tarasy. Beton znajdujący się na tarasie może posiadać różnobarwne pasy bądź koła, które dodają takiemu tarasowi uroku i sprawiają, że spędzony na nim czas jest bardzo spędzony miło i niezapomniany. Przy czym w inny sposób będą pomalowane tarasy domowe, a inaczej tarasy będące częścią hoteli, restauracji bądź muzeów. Najbardziej skrupulatnie wybierana jest farba na beton (wiercenie w betonie cennik) niezbędna do malowania domowych podłóg. Najbardziej kolorowe są farby kupowane do malowania podłogi w pokoju dla dzieci. Dlatego bardzo dobrze jest dokonywać wyboru farby do pokoju dziecięcego razem z najmłodszymi członkami rodziny.