Olbrzymia ilość oferowanych wyrobów poprawiających komfort akustyczny w domach zaświadcza o zapotrzebowaniu na ciszę, a także o tym, że dużo tradycyjnych materiałów budowlanych nie spełnia pod tym względem przewidywań. Dlatego akustyczne płyty, maty, czy taśmy mają spore wzięcie.

Firma Saint Gobain Eurocoustic (czytaj więcej) to uznany na światowym rynku specjalista w obszarze ulepszenia pochłaniania dźwięku, ochrony przeciwpożarowej, izolacji termicznej i akustycznej.

Wejdź do nowego artykułu i czytaj informacje na ten niebywale frapujący temat. Szczegółowe informacje omówiliśmy dla Ciebie z ogromną pasją.

Ciekawym produktem do wyciszania murów są drewnopochodne kasetony akustyczne. Sporządza się je z płyt MDF. Mają bardzo ozdobny wygląd, więc wykończone nimi ściany przedstawiają się nadzwyczaj ładnie. Rozpędzają i duszą dźwięki powietrzne, redukując echo.

budowa domu

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com

Najprostszą strategią okaże się ułożenie na ścianach natryskowego tynku dźwiękochłonnego silikatowego, lub celulozowego. Tynki takie mają fakturę porowatą i nie wolno tego przekształcać, wykonując na nich na przykład gładź, lub tapetując je. Słusznym sposobem jest również położenie płyt korkowych. Analogiczny efekt można zdobyć, stosując tapetę korkową. Jest cieńsza, dlatego zmniejsza dźwięki w mniejszym stopniu aniżeli płyty. Tak jak płyty, jak i tapety korkowe przypina się do murów za pomocą kleju do korka.

Saint Gobain Eurocoustic (przejdź dalej) oferuje także izolacje cieplne. Sprawna izolacja cieplna to przede wszystkim stosowny surowiec izolacyjny. Jednak to nie tylko styropian, czy wełna mineralna. Producenci ciągle optymalizują swą ofertę, dostarczając możność szerszego doboru.

Współczesne izolacje cieplne posiadają wyższe parametry cieplne, aniżeli standardowe surowce. Izolacyjność płyt styropianowych udoskonaliło użycie dodatków grafitu. Z drobnych grafitowych cząstek powstaje granulat, jaki się przetwarza w srebrnoszare tafle. Płyty z neoporu mają mniejszą spoistość i są lżejsze aniżeli styropianowe, ale ich parametry cieplne są wyższe. Można więc wykorzystywać cieńszą warstwę izolacji, szczędząc surowiec, przy zachowaniu żądanej izolacyjności. Tafle z polistyrenu ekstrudowanego są odporne na wodę, defekty mechaniczne, korozję biologiczną i nie żółkną pod działaniem promieniowania.