Tak mała rzecz jak śruba z gwintem, a tyle daje możliwości, o których nawet nie wiedzieliśmy.
Śruby są niewielkie i duże, z sporymi główkami oraz z małymi.

ogród zimowy

Źródło: pixabay.com
na placu budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Wiata Fastlock

Autor: Icopal S.A.
Są wyprodukowane z różnych materiałów: mosiężne, metalowe oraz inne. Zamiast główki jest w stanie mieć końcówkę zakrzywioną, by dało się zawiesić obraz, czy szafkę. W zależności od tego, co mamy ochotę przymocować i gdzie, nasza śruba będzie też miała różne gwinty. Jedne śruby mają gwinty symetryczne, inne stożkowe. Stożkowe z reguły są stosowane do zespalania elementów mebli, gdyż nie trzeba będzie wiercić dziury, by je wkręcić. Śruby posiadają gwinty zewnętrzne, a wtedy często dołączane bywają nakrętki, które mają gwinty wewnętrzne. Takiego rodzaju połączenie stosuje się do skręcenia dwóch elementów w jeden. Same gwinty możemy podzielić na dwa systemy miar, zatem na metryczne i calowe.

Poznaj ten tekst, gdyż on na pewno też Cię bardzo zafrapuje. Przedstawia on zbliżoną problematykę, zatem nie zwlekaj i kliknij tutaj!

Najważniejszą cechą tych pierwszych jest wymiar skoku podawany w milimetrach, natomiast tych drugich to wymiar skoku wyliczany w ilości zwojów gwintu na jeden cal. Ich zakup jest łatwy. Zdając sobie sprawę z tego, jakie dokładnie śruby są nam potrzebne, możemy je nabyć w sieci, natomiast jeżeli nie wiemy lub się nie znamy, to możemy iść do sklepu, w którym nam podpowiedzą, jakie śruby kupić i z jakim gwintem.

Kiedyś zbierało się te niepotrzebne do woreczka, ponieważ nigdy nie było wiadomo, która może być potrzebna. Dziś tego problemu już nie ma, gdyż można w każdej sekundzie kupić to, co chcemy. Jest do artykułów nieograniczony dostęp.