Mieszkanie w Warszawie może być symbolem prestiżu, zwłaszcza wtedy, kiedy członkowie bliższej oraz dalszej rodziny, a także znajomi mieszkają na wsi. Przeprowadzki do miasta stołecznego przeważnie bywają związane z jakimś mile widzianym wydarzeniem w życiu, dla przykładu awansem, znalezieniem bardziej ambitnej pracy lub spadkiem w postaci dwupokojowego mieszkania w centrum stolicy.

Jednakże większość osób nie może liczyć na wspomniany dar losu, jakim z pewnością jest otrzymanie lokalu mieszkalnego. Dlatego ci, którzy pragną zmienić miejsce zameldowania są zmuszeni znaleźć, a później kupić lokum, które spełnia co najmniej kilka najistotniejszych wymagań. Znalezienie lokum w mieście stołecznym w żadnym razie nie graniczy z cudem. Gdy potencjalny nabywca wpisze w sieć frazę mieszkania Warszawa Grochów albo mieszkania na sprzedaż Wilanów, to od razu przekona się, że tamtejszy rynek mieszkaniowy podsuwa sporo ciekawych propozycji. Tymczasem największym kłopotem mogą okazać się rzecz jasna pieniądze, a raczej ich brak. Za przeciętnej wielkości M3 należy zapłacić nawet 9 tysięcy za metr kw., co ostatecznie oznacza, że Polak zarabiający grupo poniżej średniej krajowej musi zaciągnąć kredyt na niemalże całe życie, żeby nabyć niewielkie mieszkanie. Tylko zamożni panowie mogą od ręki zapłacić całą wymaganą kwotę.

nowoczesne mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto zamierza nabyć mieszkanie w stolicy musi koniecznie wiedzieć, że na tamtejszym rynku tak lokale mieszkalne, jak i użytkowe pozostają najdroższymi w kraju, a cena jest uzależniona od kilku czynników. Na pewno najważniejszym z nich jest sama lokalizacja danego mieszkania. Tak samo jak w przypadku pozostałych dużych miast, tak i tutaj znajduje zastosowanie świetnie znana wszystkim zasada: im bliżej centrum, tym koszt nabycia lokalu jest wyższy. Nic zatem zaskakującego w tym, że panie szukające mieszkania w mieście stołecznym chciałyby, aby ceny choćby trochę spadły.

Jak już zauważyliśmy, ci, którzy wpisują w sieć np. sformułowanie wyrażenie mieszkania Warszawa Grochów nie powinni utyskiwać na niewielki wybór lokali.

Spójrz nie tylko na ten wpis, ale również na komentarze ze strony. Może pewne z nich zaciekawią Cię tak mocno, że będziesz chciał napisać swoją opinię.

Z racji tego że stolica podczas wojny została bardzo zniszczona, to obecnie tych dwustuletnich kamienic jest nadzwyczaj mało. Natomiast krajobraz miasta zdominowały przede wszystkim budynki czasów powojennych oraz te całkiem współczesne. Tak mieszkania w tych starszych obiektach, jak i tych pięcioletnich kosztują fortunę, więc nawet na małe mieszkanko w wieżowce z wielkiej płyty stać tylko wybranych, czyli bardziej zamożnych obywateli.