Budowanie domu to nawał pracy i poświęceń, szczególnie finansowych, ponieważ często musimy rezygnować z poważniejszych zakupów, a już z pewnością z wakacyjnych wypadów. Nie tylko musimy oszczędzać, ale także zadbać o każdy element budowy, a jedną z wyjątkowo istotnych spraw jest dach.

dachówki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dach daje ciepło (program moje ciepło) i chroni przed nieprzyjaznymi warunkami pogodowymi, a także wpływa na jego ogólną prezencję. Dlatego jedną z zasadniczych spraw jest wybór dachówki.
Jednym z bardzo popularnych rodzajów dachówek jest dachówka ceramiczna Marsylka. Doskonale nadaje się do domków jednorodzinnych, jak również do budynków użyteczności publicznej, na przykład do szkół lub urzędów. Gwarantuje szeroki wybór kolorów, np. naturalną czerwień, brąz czy grafit. Dachówka Marsylka jest niezwykle szczelna, a jej szczelność dodatkowo poprawiają pojedyncze, a nawet podwójne zakładki.

Ponadto cechuje ją trwałość i odporność na działanie warunków pogodowych, np. mrozu. Nie musisz się martwić, że twój dach po mroźnej zimie będzie domagać się naprawy. Wszystko będzie jak trzeba, a ty będziesz mógł cieszyć się doskonałym dachem przez wiele następnych lat. Warto jest zaznaczyć, że dachówki są niepalne, a ich założenie nie powinno robić problemów. Jednakże zawsze lepiej jest wynająć fachowca, który szybko zrealizuje zaplanowane prace. Drugi typ dachówek to dachówka ceramiczna Karpiówka – dane źródłowe. Jest to dachówka tradycyjna oraz nadzwyczaj popularna pośród osób zaciekawionych tego rodzaju produktami. Jej bezsprzecznym atutem jest płaska forma, dlatego z tym rodzajem dachówek możesz dowolnie kształtować architekturę dachu.

Podobnie jak Marsylka, jest wytrzymała oraz odporna – na ten temat. Występuje w wielu kolorach, między innymi w barwie czerwonej, zielonej, miedzianej, czarnej czy ceglastej. Z łatwością można ją ułożyć na dachu, zapewniając właściwą ochronę budynku. Wybierają należytą dachówkę będziemy pewni, że dach będzie trwały oraz znakomicie zabezpieczy całą konstrukcję budynku, jak również mieszkające w nim osoby. Wybór jest wyjątkowo szeroki, dlatego na pewno prosto dobierzemy odpowiedni kolor czy rozmiar dachówki. W razie problemów skorzystajmy ze wsparcia pracowników sklepu, a wszystko szybko załatwimy i wkrótce będziemy cieszyć się znakomitym dachem.