Każda osoba, która decyduje się na budowę własnego domu, chce by wyglądał on rzeczywiście atrakcyjnie. Nie można się temu dziwić, w końcu to inwestycja na całe życie, jaka czasami ”pożera” wszystkie oszczędności, jakie zgromadzili przyszli posiadacze nieruchomości. Priorytetowe znaczenie ma rzecz jasna wybranie najlepszego projektu. Jakie trendy można zaobserwować dziś na rynku? Jakie projekty cechują się największym zainteresowaniem konsumentów?

dom

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły oferowane są projekty domów z kosztorysem (link), który opiera się na pewnej średniej cenie materiałów budowlanych oraz wynagrodzenia dla zatrudnianych ekip. Trzeba być więc świadomym, że dołączony do projektu kosztorys nie zawsze musi się zgadzać ze stanem rzeczywistym, ale jest bardzo pomocną wskazówką, jako że na jego podstawie inwestorzy przynajmniej wstępnie mogą zorientować się czy nie porywają się z prawdziwą motyką na słońce i czy wystarczy im pieniędzy, by zrealizować budowanie upragnionego domu. Naturalnie, warto zostawić sobie zawsze określony margines błędu i posiadać więcej środków niż najprawdopodobniej będzie kosztowała budowa. Z jakiego powodu? Nie zawsze można przewidzieć wszystkie wydatki. W czasie budowy mogą pojawić się niespodzianki.

Dodatkowo, następnym trendem zauważalnym na rynku jest fakt, że klient może zdecydować się na wybranie projektu domu dopasowanego do jego indywidualnych oczekiwań.

Zrób krok naprzód oraz sprawdź co posiada praktyczna propozycja – znalezione tam informacje pochłoną Cię całkowicie, ponieważ są ciekawe.

Jeżeli interesują go przykładowo projekty domów bez garażu () oraz w ofercie biura architektonicznego nie wybrał zadowalającej go propozycji, w takiej sytuacji rozwiązaniem jest przygotowanie projektu specjalne zamówienie. Klient, w konsultacjach z architektem, decyduje o wszystkich szczegółach, co daje pewność, że ostatecznie dom będzie przystosowany do jego oczekiwań. Coraz bardziej modne są również domy parterowe, podzielone na strefę dzienną i sypialnianą. Wiele osób decyduje się na budowę domów energooszczędnych. „Krzykiem mody” są co więcej domy drewniane. Drewno przecież nie tylko doskonale się prezentuje, ale jest także skutecznym izolatorem ciepła. Zaawansowana architektura proponuje klientom rzeczywiście dużo możliwości.