Pragniesz pracować jako ślusarz? Przeczytaj, na czym polega praca ślusarza jak też jakie wykształcenie, predyspozycje i doświadczenie będą mile widziane w tym zawodzie.

Jedni sądzą, że praca ślusarza jest uciążliwa i nieprzyjemna, a na dodatek kiepsko opłacana. Według drugich, ślusarz to zawód „pożyteczny”, zaś sama praca, chociaż nie przynależy do łatwych oraz w pełni bezpiecznych, to jednak daje dużo zadowolenia, zaś zaangażowanie oraz specjalne uprawnienia pozwalają na otrzymywanie uczciwej pensji. Ślusarz jest to pewien z najstarszych rzemiosł na globie. Popularny był już w starożytności, zaś jego pełen rozkwit przypadł na okres średniowiecza. Mimo upływu lat i rozwoju technologii, ślusarstwo w dalszym ciągu jest potrzebne. Z umiejętności ślusarzy powszechnie korzysta się w szeroko zrozumianym przemyśle metalowym i budowlanym.
pokój dla dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Ślusarze trudnią się manualną albo ręczno-maszynową obróbką metali . Obrobione metale są potem używane podczas montażu jak też reperacji przyrządów technicznych jak też konstrukcji stalowych i do wytwarzania rozmaitego rodzaju przedmiotów metalowych, takich jak: elektrozamki oraz klucze, kraty, bramy, płoty, okucia oraz podnośniki do drzwi oraz okien, zbiorniki, kształtowniki, metalowe produkty artystyczne oraz inne. Ażeby pracować w zawodzie ślusarza powinno się ukończyć szkołę zawodową albo technikum o ślusarskim profilu albo dowolną szkołę średnią, po której można zapisać się na odpowiedni kierunek w policealnej szkole.

Ślusarz musi być skrupulatny i sumienny podczas wykonywania obowiązków a także mieć dobrą kondycję fizyczną i zdrowie, zwłaszcza wzrok i ruchową koordynację.