Zagrożenie na polskich drogach zwiększa się praktycznie każdego dnia. Z pewnością każdy z nas oglądając newsy z naszego kraju i świata dojrzał, że wypadki drogowe zdarzają się raz za razem i kłopotliwie coś z tym faktem poczynić. Jest to niesłychanie smutna nowina, ponieważ zwykle w takich zdarzeniach giną niewinni ludzie, przed jakimi było jeszcze całe życie.

przejście dla pieszych

Autor: der_cat
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym każdy powinien jak najszybciej przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego, bez względu od tego czy stał się kierowcą czy nie. Nie zapominajmy o to, że w czasie prowadzenia samochodu nie odpowiadamy jedynie za siebie, lecz również za naszych pasażerów i innych członków ruchu drogowego. W tej chwili kierownicy ogromnych przedsiębiorstw połączonych z komunikacją drogową pragną odszukać sposób na zmniejszenie ilości wypadków. Ważne jest, aby zaznaczyć, że multum z nich jest na przejściach dla pieszych, jakie są nieodpowiednio oznakowane. Nie jest to wyjątkowa sytuacja, tego rodzaju rzeczy dzieją się prawie w każdej gminie.

Masz ochotę na nowe zajmujące wpisy? Nie zwlekaj! Przygotowaliśmy ich dla Ciebie dużo. Zatem kliknij po szczegóły (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/blachy-trapezowe) i ciesz się ostatnimi treściami.

Toteż musimy uzmysłowić sobie, że bezpieczne przejście może uratować żywot niejednej osobie – przykład: . Taki system opiera się szczególnie na technologii solarnej , a także diodach LED.

Dzięki temu jest on nadzwyczaj sprawny i efektywny. Białe pasy pomalowane są na czerwonej nawierzchni, przez co są widoczne zdecydowanie wcześniej. Należy wspomnieć, że bezpieczne przejście składa się z trzech podstawowych części, a mianowicie: aktywnego przejścia dla pieszych, aktywnych PEO (nazywanych „kocimi oczkami” – są to odblaski, jakie zauważa się z dużej odległości) oraz masy chemoutwardzalnej – czym jest PEO?. Tego rodzaju rozwiązanie ma masę korzyści, do najistotniejszych należy większa czujność kierowcy przed przejściem, zmniejszenie prędkości, skrócenie trasy hamowania, a w szczególności większe bezpieczeństwo prawie każdej osoby, która na tym przejściu się znajdzie.

Powinniśmy także wiedzieć, iż budowa bezpiecznego przejścia jest tańsza, niż budowa (przekładka) tradycyjnej sygnalizacji – polecamy.

Jeżeli samodzielnie nie jesteś w stanie nic z tym poczynić, to już teraz napisz podanie do wójta, zrelacjonuj własną propozycję i czekaj na odpowiedź. Może okazać się, że uda Ci się namówić władze gminy, żeby pomyślały o wzroście bezpieczeństwa własnych mieszkańców.