Postawienie garażu zdaje się bardzo proste – zakupujemy go albo dajemy do zaprojektowania, a później już tylko konkretna firma ma go zainstalować na wyznaczonym przez nas samych miejscu.

Niewielu jednak ma świadomość, że aby móc ogólnie postawić obojętnie jaki garaż, trzeba wykonać kilka niewiarygodnie ważnych czynności, z których to najbardziej istotne jest odpowiednie przygotowanie podłoża.
podłoże pod garaż blaszany

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Aby mieć porządnie przygotowane podłoże pod garaż blaszany w rzeczywistości nie wystarczy po prostu zapłacić za samą jego konstrukcję, jednak bardzo często wykosztować się dodatkowo lub nawet zrobić to we własnym zakresie. A musimy wiedzieć, że bez odpowiedniego typu nawierzchni, bez jej odpowiedniego wypoziomowania, nawet i jeśli wykupimy ten konkretny garaż, to po prostu nie zostanie on w danym miejscu postawiony. Z jakiego powodu? Jest to spowodowane obecnymi normami budowlanymi, które bardzo jasno nam określają, iż by mógł zostać postawiony garaż, jego podłoże jest zmuszone być odpowiednio przygotowane i proste, aby w razie problemów, na przykład nic nie upadło naszym osobom na głowę. Warto wiedzieć, że w sieci internetowej powstało niewiarygodnie wiele „poradników”, które posiadają za zadanie pokazać nam, w jaki sposób przygotować podłoże, z jakich materiałów oraz na co dokładnie zwrócić uwagę przy samych wymiarach takiego garażu.

Dodajmy też, iż istnieją trzy sposoby „stworzenia” potrzebnego nam podłoża pod taki garaż, w którym poza napomkniętą wyżej wylewką z betonu możemy odnaleźć także wykonanie fundamentów z wspomnianego betonu, czy też zastosowanie specjalnych bloczków betonowych. Którą metodę by się jednak nie użyło, każda z nich musi być porządnie wypoziomowana.