Jedną z istotniejszych kwestii, która musi się podejmować podczas budowy i aranżowania domu, okazuje się rozmieszczenie instalacji oświetleniowych. Są one odpowiedzialne za doprowadzenie energii elektrycznej do każdego pomieszczenia w budynku, zapewnienia prądu w kontaktach elektrycznych oraz zaaranżowanie oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach i na schodach. Niezwykle ważne jest, aby dobrze obmyślić oświetlenie w domu, gdyż od tego zależny bywa komfort jego mieszkańców.

oświetlenie salonu

Autor: Sigma
Źródło: Sigma
Kiedy masz dom wielokondygnacyjny
Wyjątkowo istotne jest, aby obmyślić oświetlenie zgodnie z wymaganiami, które wykazuje dany obiekt i zatroszczyć się o optymalne warunki pożytkowania dowolnej strefy domu. W sytuacji, kiedy buduje się budynek kilkupiętrowy warto zadbać o właściwe oświetlenie klatek schodowych albo schodów. Idealnie w tym momencie sprawdzi się łącznik schodowy. Wykorzystanie tego elementu pozwala na sterowanie oświetleniem z dwóch miejsc, zatem na przykład jeśli włączy się światło kontaktem na dole schodów, po wejściu na piętro można je wyłączyć kolejnym przyciskiem tworzącym część instalacji (kliknij tu). To duże ułatwienie w wypadku większych domów, bloków czy obiektów biurowych.

Podoba Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę kerona nagrzewnice pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Pamiętaj o łączniku krzyżowym
W sytuacji, kiedy potrzebuje się zamontować łącznik schodowy dla znaczniejszej ilości kondygnacji, należy pomyśleć o elemencie, jaki stanowi przełącznik krzyżowy. To element, który montuje się pomiędzy łączniki schodowe, jego założeniem staje się umożliwienie zastosowania instalacji schodowej dla większej ilości pięter – sprawdź u nas. To bardzo dogodna alternatywa w przypadku wysokich apartamentowców i biurowców, ponieważ pozwala zagwarantować użytkownikom potrzebne oświetlenie z jednoczesną oszczędnością prądu. Ten model instalacji można mimo wszystko wykorzystywać także w domach mieszkalnych – zakładając instalację od piwnicy po sam strych.

Kup części bezpośrednio u producenta
Jeżeli planuje się tworzenie instalacji tego typu, warto zainteresować się propozycją producenta osprzętu elektrycznego. Porozumiewając się bezpośrednio z producentem można poprosić o wsparcie w wyborze optymalnych podzespołów do konkretnego projektu domu, jak również zyskać rady tyczące montażu.

Chciałbyś znaleźć coś innego na omawiany na tej stronie temat? Kliknij tutaj – ta użyteczna propozycja z pewnością rzuci nowe światło!

Z pewnością producent zaoferuje również korzystne ceny, o wiele dogodniejsze aniżeli oferują sklepy z produktami elektrycznymi.