Nadto duża wilgotność to kłopot, który spędza sen z powiek wielu osobom. Wilgotne ściany są częstokroć powodem powstawania grzybów. Zwilgotniałe ściany to także podniesione koszta ogrzewania, przykry zapach bądź zwłoki w remontowych robotach.
Nierzadko najprostszym podejściem w takiej sytuacji będzie nabycie tzw.

osuszaczy powietrza. Jakiego rodzaju aparat nabyć? Przed rozpoczęciem jakichś kroków wilgotność w budynku trzeba zbadać. Do zrealizowania testu wystarczy nieskomplikowany instrument pomiarowy osiągalny w sklepach ze rynsztunkiem AGD. Test trzeba przeprowadzić kilka razy o przeróżnych porach doby. Kiedy wilgotność powietrza cały czas znajduje się ponad 60%, wówczas jest wyższa aniżeli rekomendowana. Powody przesadnej wilgotności mogą być rozmaite. O ile nie rezydujemy na obszarach, na których jej wartość jest w naturalny sposób powiększona powodem dużej wilgoci może być na przykład: wilgoć technologiczna – to wilgotność jaka znajduje się w murach oraz podłogach nowo zbudowanych domków jak również w domach po modernizacjach. Jeżeli nie została wyeliminowana po zrealizowaniu robót budowlanych częstokroć wyjdzie ze ścian w najmniej korzystnym momencie.

wanna

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgoć powstaje w trakcie wielu czynności przeprowadzanych w naszych mieszkaniach takich jak przykładowo gotowanie albo zmywanie naczyń. Zła wentylacja (kratki wentylacyjne) spowodować może, że wygenerowana przez nas para wodna nie jest w stanie uciec z mieszkania. Nadmiaru wilgotności zdołamy pozbyć się za pomocą tzw. osuszaczy .

Taki osuszacz wychwytuje wilgotność w lotnej postaci po czym zamienia wilgoć w płyn odprowadzając w następnej kolejności do zasobnika albo ścieków. Będziemy dzięki takowemu rozwiązaniu w stanie ograniczyć wilgotność powietrza nie zarazem nie ingerując w budowę domku.