Własny dom i wspaniały, choćby mały, lecz własny ogród, to pragnienie wielu z nas. Kłopot jednakowoż w tym, że często takie pragnienia nie mają pokrycia w rzeczywistości. Często więc, jak już naprawdę czujemy, iż oto to ten czas, jak kupimy dom, poświecimy się, ponieważ będziemy jeszcze bardziej i intensywniej pracować, by zapłacić kredyt, jak postanowienie jest już zdecydowane, znowu jesteśmy zmuszeni odłożyć marzenia na bliżej nieokreśloną przyszłość. A wszystko to przez ceny, jakie mogą wystraszyć nawet najbardziej przekonanego do tej inwestycji człowieka. Co wtedy zrobić, aby zrealizować swoje marzenia, ażeby zakupić dom?

projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najprościej powiedzieć, aby odziedziczyć po kimś jakiś teren lub [rolety zewnętrzne części zamienne] dom. Wiadomo to żart, ale niektórzy dochodzą już do takiego absurdu, że w sumie tylko takie pojawiają się myśli. Są bowiem zrezygnowani i zdaje im się, iż nigdy nie będzie ich stać na taką życiową inwestycję. Na szczęście jest możliwość, by za dość atrakcyjną cenę mieć swój dom. Oczywiście, nikt nie może powiedzieć, iż jest możliwe kupić dom (zobacz cięcie betonu) za małe pieniądze, ponieważ taka inwestycja zawsze będzie kosztować. Niemniej, jest sposób, by zminimalizować koszty postawienia domu.

projekt mojego domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy sposób to zakup ziemi rolnej zamiast budowlanej. To często lepszy pomysł, a na pewno tańszy niż zakup ziemi budowlanej. Wiadomo jednak, że nie jest tak wszystko wspaniale, gdyż należy taką ziemię odrolnić, a ma to związek z wieloma formalnościami, tak więc jeśli planujemy zaoszczędzić musimy poświęcić na to trochę więcej czasu. Kolejny sposób to zakup domu na zamówienie, z przygotowanego wcześniej projektu. To w rzeczy samej najlepsza metoda, ażeby dużo zaoszczędzić. Oferowane są projekty niezwykle korzystne cenowo, od małych domków, na przykład sześć dziesięciometrowych, po większe projekty domów jednorodzinnych z garażem lub projekty domów do 100 m2 z garażem.

Oczywiście wszystko jest zależne od zasobności naszego portfela, ale warto wiedzieć, że korzysta z tego sposobu coraz więcej osób. To szczególnie dobre dla ludzi, którzy szukają gotowego projektu, a jednocześnie nie pragną nie wiadomo, jak wielkiego domu. Jeśli więc złączymy te dwa sposoby: kupno ziemi rolnej i dom z przygotowanego wcześniej projektu, to istnieje spora szansa na wielką oszczędność i spełnienie swoich marzeń.