Każdy kto ma mieszkanie lub dom wie doskonale, że czyszczenie to jeden z tych mniej lubianych przez domowników zadań. Odkurzanie, wycieranie kurzu, zmywanie, mycie podłogi… Dla wielu z nas sprzątanie to kłopot, z którym chcielibyśmy sobie poradzić w jak najbardziej dogodny i prosty sposób.

odkurzacz 2

Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności nowe lokale i domy lub te po remoncie mają tendencję do pozostawiania pokaźnej ilości kurzu a także pyłu, który osiada dosłownie wszędzie, czasami w takich miejscach, że nawet ciężko tam dotrzeć z zwyczajnymi materiałami czyszczącymi. Dodatkowo każdy z nas chciałby sobie jakoś usprawnić cotygodniowy obowiązek sprzątania. Z tego powodu także możemy zdecydować się na zwyczajne odkurzacze, najlepsze mopy, myjki i ścierki albo możemy zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem nie byłby odkurzacz (zamiatarka walcowa) centralny.

Dobrze pomyśleć nad nim przy okazji wykańczania nowego domu, bądź sporego lokalu, bowiem odkurzacz ten najlepiej sprawdzi się na znacznych powierzchniach. Zakładając więc instalacje w naszym nowym domu, podłączając elektrykę, telewizję, C.O. czy instalację wod.-kan., przy okazji możemy też zainstalować odkurzacz centralny, by następnie uniknąć niepotrzebnego kucia w tynkach czy przebudowywania podłogi. Co ważne, instalację sprzątającą tego odkurzacza możemy rozmieścić w całym budynku, a nawet wszystkich piętrach. Wszelkiego rodzaju rury ukryte są w ścianach lub w podłodze, dzięki czemu nie musimy nosić ze sobą całego sprzętu dołączonego do zwyczajnego odkurzacza – oferta odkurzaczy centralnych.

odkurzanie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Odkurzacz centralny ma jedną główną jednostkę wyposażoną w nowoczesne filtry, które usuwają zassane powietrze na zewnątrz domu. Dzięki temu nie musimy kłopotać się o ciepłe powietrze w domu czy o brzydki zapach. Dużą zaletą tego sprzętu jest jego wysoka moc, dzięki czemu usuwa on nie tylko kurz, brud czy piasek, ale pomaga chronić dom z różnego rodzaju drobnoustrojów, np. roztoczy czy alergenów. Taka prozdrowotna cecha połączona z cichą pracą tego urządzenia pozwala na czyszczenie domu nawet w nocy, a dodatkowo cały proces sprzątania możemy właściwie usunąć z naszego otoczenia, gdyż jedyne, czym będziemy musieli się posługiwać, to końcówki oraz wąż podłączony do jednego z gniazdek. Tę główną część odkurzacza, czyli zbiornik oraz samo urządzenie zasysające, możemy właściwie zamontować w jakimkolwiek pomieszczeniu w naszym domu. Naturalnie najlepiej będzie, jeśli jednostka centralna znajdować się będzie gdzieś w garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym. Pamiętajmy, że zastosowanie nowoczesnego systemu instalacji sprzątania w całym domu pozwoli oszczędzić czas, będzie to też zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie dla wszystkich domowników.