Nareszcie zdecydowałeś się na mieszkanie jak i zapłaciłeś należną kwotę, lecz to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera albo spółdzielni, zapłata dla notariusza za sporządzenie aktu i należne podatki dla Urzędu Skarbowego. W jaki sposób to wszystko zorganizować?

odbiór mieszkania od dewelopera

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wiedz o tym, że najważniejsze jest, aby nic nie wykonywać w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się pospieszać, czy to deweloperowi czy spółdzielni. Na odebranie umów się, gdy jest jeszcze widno. To ważne, gdyż w budynku z pewnością jeszcze nie ma podłączonego oświetlenia, a nawet jak jest to przy sztucznym oświetleniu gorzej widzimy. Wtedy na pewno nie dostrzeżesz na przykład nierówności tynków oraz podłoża. Pamiętaj, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest bardzo istotny, warto więc zatrudnić do tego celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda – cennik odbiorów mieszkań w Warszawie.Jeśli natomiast chcesz samemu odebrać swoje lokum pamiętaj o paru niezbędnych rzeczach.

Ten artykuł ma interesujące wiadomości na omawiany temat, ale jeżeli masz chęć zgłębić pokrewne aktualności, to dokładnie przeanalizuj solidne informacje (https://belbazaar.pl/42-wyprzedaz).

Zabierz ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę minimum metrową oraz metalowy kątownik, taki, dzięki któremu sprawdzisz czy wszelkie kąty w domu są proste. Oczywiście, zabierz również na odbiór projekt domu oraz umowę. Na twoim projekcie znajduje się schemat wszelkich instalacji. Przez co będziesz wiedział, w jakim miejscu muszą się znaleźć gniazdka elektryczne, a w jakim miejscu muszą się znaleźć podłączenia pod wannę czy sedes. Umowa będzie dla ciebie przydatna, żeby sprawdzić czy deweloper przy budowie

mieszkanie

Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com

wykorzystał takie materiały, jakie były w kontrakcie, na przykład czy zamontowano zgodnie z umowa dane komponenty. Nieważne, czy odbierasz lokal w stanie deweloperskim czy pod klucz zawsze mierz dokładnie, czy mieszkanie ma taką powierzchnię, która jest wpisana w umowie przedwstępnej albo docelowej. Koniecznie obejrzyj ściany.

Muszą rzecz jasna być proste, natomiast na tynku nie może być widocznych jakichś nierówności czy bąbli powietrza. Sprawdź podłogę. Powinna być równa oraz pozioma. W pomieszczeniach i kuchni powinna się znajdować przy ścianie wąska szczelina. Jest to dylatacja, która daje możliwość swobodnie “pracować” podłodze. Powinieneś sprawdzić okna i drzwi balkonowe. Muszą się łatwo, bezproblemowo zamykać. Nie mogą ocierać o ościeżnice, powinny chodzić płynnie.

Jeśli chcesz zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu w którym odnajdziesz mnóstwo fascynujących informacji, które szczegółowo opisują temat.

Szyby nie powinny być porysowane czy pęknięte.