Sporo ludzi projektuje budowę budynku z osobnym garażem. Na pewno taki projekt nie jest korzystny. Planując miejsce zamieszkania z wbudowanym garażem możemy zaoszczędzić finanse i czas, i wbrew stereotypom, plan takiego domu w żadnym razie nie jest zawiły.

dom

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Sporą popularnością cieszą się projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym. Dużym walorem tego rodzaju garażów okazuje się praktyczne przejście z domu do garażu. Po wstawieniu wozu do garażu, zamykamy bramę i z miejsca przechodzimy drzwiami do przedpokoju. () Przy garażu można zrobić dodatkowe pomieszczenie. Sporo osób robi w tym miejscu siłownie, pralnię czy też prasowalnię. Nie ulega wątpliwości planując dom z garażem musimy pamiętać o sprawach praktycznych. W pierwszej kolejności należy pomyśleć o ociepleniu.

Wiadomo, że garaż będzie nagrzewany grzejnikami, pamiętaj jednakże, iż temperatura w garażu jest niższa, niż temperatura w budynku. Wskutek tego wypada ocieplić ściany garażu. To zdecydowanie zmniejszy stratę ciepła w domu. Kiedy przychodzi okres zimowy, dach garażu pokrywa się śniegiem. Często jest tak, że na ścianie umiejscowionej bezpośrednio pod tym dachem pojawia się wilgoć. Ażeby uniknąć wilgotnych niespodzianek konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie pasa elewacji nad garażem, wzdłuż wiązania z dachem, najprawidłowiej zastosować tak zwany fartuch z blachy.
dom
Wiadomo, są przeróżne projekty domów jednorodzinnych z garażem – Studio Krajobrazy. Poniektóre z nich umiejscawiają drzwi przejściowe do garażu – w kotłowni. To w przyszłości może okazać się kłopotem. Wyobraź sobie, że palisz zimą w piecu i w pomieszczeniu jest czarno od dymu. Gdy będziesz przechodził z garażu do domu, dym przedostanie się do pokojów. Dlatego bez wątpienia prawidłowiej jest umiejscowić drzwi przejściowe do garażu – w przejściu korytarzowym, nie w kotłowni.

Na koniec możemy dodać, że, projekty domów jednorodzinnych z garażem przewidują również wykorzystanie powierzchni , która znajduje się nad garażem. Częstokroć na dachu garażu robi się taras. Jeżeli nad garażem ulokowane są pomieszczenia, na pewno lepiej jest, jak są to suszarnie sprawdź tutaj suszarnie tmb polska bądź pralnie. W takim razie naturalnie powinno się pamiętać o odpowiedniej wentylacji.