Pewnym z najdawniejszych przemysłów jest przemysł hutniczy. Wytapialiśmy przeróżnego rodzaju metale od stuleci. Ta umiejętność dotycząca konkretnego metalu, na przykład żelaza, wyznacza początek kolejnej ery dziejowej na konkretnym obszarze. można zatem przyjąć, że ta umiejętność ma wielkie znaczenie. Rzeczywiście tak było i jest w dalszym ciągu. Naturalnie wykorzystanie akurat owej zdobyczy technologicznej do określenia ram czasowych dowolnego okresu w naszej historii jest czysto naukowe oraz wynika raczej z wygody. Przedmioty metalowe są względnie solidne, toteż łatwo je zidentyfikować.

przemysł

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.400.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście współcześnie znaczenie metali oraz wyrobów z nich wykonanych ma spore znaczenie. Dla przykładu bez specjalistycznych, ogromnie odpornych na ścieranie produktów duńskiej firmy Hardox nie może się obyć żadna kopalnia ani inne przedsiębiorstwo wymagające w swojej działalności bardzo mocnych części: wyciągarek, podajników przewożących np. kamienie lub węgiel. Także pozostałe maszyny górnicze (nawiertnica) wymagają trwałej stali, która może pracować w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Nie idzie tu wyłącznie o uniknięcie często kosztownych napraw, ale również o bezpieczeństwo pracobiorców. Nie jest więc niespodzianką, że znaczenie metalurgicznego przemysłu jest jednym z istotniejszych dla gospodarki. Możemy ów dział gospodarki podzielić wedle wariantów metali którymi zajmuje się dany typ tego przemysłu. I tak na przykład rozróżniamy hutnictwo aluminium, cynku, stali bądź miedzi.

metalowa blacha

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej znanych producentów stali w najwyższym stopniu prawdopodobnie znanego typu metalurgii jest Hardox. Koncern o zasięgu globalnym sprzedaje różnego typu stal, począwszy od takiej używanej w gospodarstwie domowym po specjalistyczne produkty. Firma dopasowuje się do wymagań indywidualnych konsumenta. Profesjonaliści z koncernu służą też wsparciem jeżeli chcielibyśmy do naszych wymagań wybrać najwłaściwszy rodzaj towaru. Na nieszczęście, nie jest to w najwyższym stopniu nieszkodliwy przemysł – afg.poznan.pl/ – ale i w tym przypadku staramy się troszczyć się o środowisko naturalne przez instalację odpowiednich urządzeń minimalizujących zanieczyszczenia.