Wielu ludzi chętnie w wolnym czasie lubi majsterkować w swoim warsztacie czy garażu. Lecz aby faktycznie było to frajdą i przyjemnością, to pomyśleć należy o odpowiednim wyposażeniu swojego warsztatu. Zakupienie wszystkiego z pewnością będzie trochę kosztować, lecz jeśli zakupi się narzędzia dobrej jakości, to powinny one służyć przez długie lata.

deska

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Akurat przy narzędziach (zobacz frez cmt) nie warto oszczędzać, bo okazać się może, że trzeba będzie coś kupić jeszcze raz. Zależnie od preferencji i zainteresowań właściciela warsztatu zestawy narzędzi mogą się jednak od siebie różnić. Zupełnie innego zestawu będzie bowiem potrzebował stolarz amator, a czego innego ktoś, kto raczej częściej będzie pracował z metalem. Jeżeli chodzi o narzędzia stolarskie, to najważniejsze będą tutaj różne odmiany pił. Przy ich pomocy da się przecinać deski i formować elementy, najlepiej jeśli się będzie miało jedną dużą, z silnikiem do napędzania, i kilka ręcznych. Bardziej zaawansowani stolarze mogą też pomyśleć o frezarce i tokarce do drzewa, za ich pomocą można będzie wykonywać bardzo skomplikowane kształty. Następną narzędziową grupę stanowią najróżniejsze dłuta i pilniki. Przy ich pomocy będzie można ręcznie obrabiać elementy, i dopasowywać ich kształt do oczekiwań. Niezastąpiona również będzie wiertarka, akurat ona znajdzie zastosowanie w praktycznie każdym z warsztatów, nie tylko stolarskim. Przy obrabianiu większych elementów może się także przydać ostra siekiera, chociaż wielu stolarzy bardzo dobrze sobie radzi bez niej.

Przejrzyj pełną propozycję pod adresem: sprawdź na sklep.bufmax.pl.

młotek

Autor: Todd McCann
Źródło: http://www.flickr.com
Z dużych sprzętów to chyba tyle, pozostaną jeszcze małe akcesoria, jakich jest całe mnóstwo. Przymiary, młotki, kombinerki i ściski także powinny się pojawić w skrzynce narzędziowej każdego stolarza, podobnie jak różne odmiany śrubokrętów. Warto się także zaopatrzyć w elementy do łączenia, tu można kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, przyda się także dobry klej do drzewa i drewniane kołki. W niejednym przypadku przydatne mogą być też inne mniej typowe akcesoria i przedmioty, takie jak na przykład pręty nierdzewne.