Na polskim rynku są do wyboru przeróżnego typu profile balkonowe. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakiego rodzaju posadzki jest wykonany balkon.

I tak na przykład mamy profil podparapetowy okapowy dla balkonów z posadzką żywiczną drenażową. Przeznaczony jest on do wykończenia krawędzi balkonów. Zrobiony jest z aluminium pokrytego powłoką poliestrową. Bardzo dobrze odprowadza wodę z posadzki i jest odporny na korozję oraz czynniki atmosferyczne. Jest bardzo nieskomplikowany w montowaniu i estetycznie reprezentuje się. Następne to także okapowe, jedynie dla balkonów z posadzką żywiczną cienkowarstwową oraz okapowe dla balkonów z posadzką ceramiczną. Wszystkie one są odporne na korozje, bezproblemowe i szybkie w montażu oraz pięknie reprezentują się.

balkon

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Istotą długotrwałego tarasu są właściwe profile tarasowe. Muszą mieć one nieskomplikowaną konstrukcję nośną, być łatwe w układaniu i posiadać niewielką wysokość konstrukcyjną. Dlatego, że scala się je prostymi klamrami montażowymi z łatwością może je ułożyć niejeden majsterkowicz. Dzięki układowi zatrzasków można je składać z szerszymi lub węższymi szparami, wszystko to zależy rzecz jasna wyłącznie od nas samych. Najistotniejsze jednak jest to, aby najpierw bardzo szczegółowo przeczytać wskazówki napisane w instrukcji układania. Znakomitym rozwiązaniem są także profile aluminiowe. Można je używać we wszelakiego rodzaju zabudowach balkonu, tarasu lub werandy. Są trwałe na wszelkiego rodzaju niedogodne warunki meteorologiczne.

Łącznik balkonowy Isokorb XT

Autor: Schöck Sp. z o.o.
Źródło: Schöck Sp. z o.o.

Doskonale chronią przed deszczem, wilgocią czy kurzem. Aby uzyskać więcej o nich informacji należy jedynie wpisać w przeglądarkę internetową na przykład profile aluminiowe Kraków i na pewno uzyskamy multum ważnych wiadomości na ich temat. Trzeba wybrać takie profile, które zostały wyprodukowane przez renomowaną firmę. Dzięki temu będziemy mieć zapewnienie, że zostały one zrobione z wysokiej jakości i cechuje je duża trwałość oraz nieskomplikowany montaż. Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na to, aby konstrukcja została wytworzona w sposób ładny, przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb bezpieczeństwa.