nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Ogólna charakterystyka narzędzia
Nagrzewnice to narzędzia o różnym wykorzystaniu. Podstawowym celem ich używania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez właściciela maszyny temperatury. Głównym miejscem wykorzystywania nagrzewnic są samochody, jednak używa się ich też w pomieszczeniach, zwłaszcza tych większych, oraz w przemyśle (sprawdź również – wielopiła) – w procesach z udziałem ciepła.Do przyrządów tych używa się kilku typów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także zasilane z udziałem energii elektrycznej lub energii uzyskiwanej z wody.

Nagrzewnice gazowe – sposób działaniaSą to przyrządy o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. Posiadają wentylator, służący do doprowadzania powietrza do urządzenia, gdzie jest ono ogrzewane, a następnie – wydmuchiwane jest na zewnątrz. Wymagają paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jeden z ich walorów, gdyż gaz należy współcześnie do stosunkowo tanich, a wręcz taniejących surowców – w porównaniu chociażby do stale drożejącego prądu elektrycznego. powoduje to, że nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich używanie – korzystne dla posiadacza. Niektóre z nich posiadają elementy pozwalające regulować dopływu gazu, co można zaliczyć do zalet.

ZastosowanieNagrzewnice gazowe pozwalają na ogrzewanie pomieszczeń, do których można zaliczyć obiekty sakralne, hale produkcyjne i obiekty sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także domy i mieszkania prywatne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie ze względu na mniejsze gabaryty (a co za tym idzie – odpowiednio mniejszą moc grzewczą znajdują zastosowanie w mniejszych pomieszczeniach. Ich mobilność stanowi jednak ogromny walor, w szczególności gdy wykorzystywane są w prywatnych domach. W takim wypadku ułatwione jest wielokrotne i nienastręczające problemów przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce w razie potrzeby. Z nagrzewnicami zamontowanymi na stałe natomiast mamy do czynienia w większości przypadków w obiektach o większej powierzchni, gdzie bardziej istotna niż ich mobilność będzie duża moc oraz wydajność.