Pragnąc wykupić mieszkanie, zdołamy zdecydować się na nabycie mieszkania z rynku pierwotnego czy też rynku wtórnego. Zarówno pierwsza jak również druga opcja ma swe wady i zalety, w związku z tym należałoby konkretnie przemyśleć tą kwestię.

Jeśli chodzi o dostępność mieszkań, to zarówno na rynku pierwotnym, jak również na rynku wtórnym odnajdziemy ich wielką ilość. Nowiusieńkie mieszkania powstają ogromnie szybko, agencje nieruchomości oferują sporo intrygujących ofert mieszkań w różnorodnych lokalizacjach. Na rynku wtórnym również ich nie brak, gdyż sporo postaci sprzedaje swoje mieszkania, w związku z tym także bez kłopotu znajdziemy mnogość intrygujących ofert.

mieszkanie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwą wartością mieszkań z rynku pierwotnego jest to, że są to mieszkania całkowicie nowe, w jakich nikt przenigdy jeszcze nie mieszkał. Nie mają one żadnych zniszczeń, nieestetycznych ścian itd., są to mieszkania nowiuteńkie i nieużywane, w związku z tym prezentują się ogromnie stylowo, modnie i twórczo. Nowiutkie mieszkania z rynku pierwotnego są nieraz też bardziej dzisiejsze od mieszkań starszego typu.

Jednakże, wybierając mieszkanie w stanie deweloperskim, powinniśmy jeszcze wiele włożyć w jego całkowite wykończenie (polecamy również wim fuga cementowa) (łazienka, kuchnia) oraz meble co wiąże się z niezmiernie wysokimi wydatkami. Mieszkania z rynku wtórnego są oczywiście wykończone, często są także sprzedawane z pełnym bądź zdawkowym umeblowaniem. Jeśli posiadamy wąski budżet na mieszkania Rzeszów, to lepszym wyjściem z pewnością okażą się mieszkania z rynku wtórnego. Jeżeli chodzi o opłatę, to wszystko zależy od metrażu, lokalizacji oraz wielu innych elementów. Mieszkania z rynku pierwotnego są w wielu przypadkach droższe, jednak nie jest to regułą.

Warto dobrze zastanowić się nad tym, które mieszkanie nas interesuje i które aspekty są dla nas najistotniejsze. Przejrzyjmy także przeróżne oferty – przejrzyj ofertę firmy Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o – mieszkań z obu rynków oraz zastanówmy się, które bardziej nam pasują. Pomnijmy o tym, aby decyzji o kupnie mieszkania w żadnym razie nie podejmować pospiesznie i nierozważnie.