Drzwi są zasadniczym elementem w naszych wnętrzach. Sprawują funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Przy ich wyborze musimy zwrócić uwagę na pewne aspekty.Pamiętajmy, że drzwi nie mogą wnętrza zdominować. Do niewielkiego mieszkania nie są wskazane ani pełne, ani bardzo ciemne drzwi. Wnętrze nabierze uroku gdy będą to drzwi przesuwne, najlepiej przeszklone. Po ich otwarciu, dwa pokoje zmienimy w jeden większy. Ich główną zaletą jest to, że w porównaniu z innymi drzwiami oszczędzają miejsce. Drzwi przesuwne są idealnym pomysłem zwłaszcza gdy zależy nam na połączeniu wnętrz o reprezentacyjnym charakterze, czyli otwarciu jadalni na salon w momencie spotkania z przyjaciółmi. Takiego błyskawicznego powiększenia przestrzeni nie uzyskamy w przypadku drzwi standardowych, których skrzydło wyróżnia się wizualnie.

klamka przy drzwiach

Autor: Ida Myrvold
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy również uwagę, by kolor drzwi i podłóg był zbliżony kolorystycznie, jednak nigdy nie identyczny. Jeśli nie weźmiemy pod uwagę tych wskazówek, wszystko zleje się w jedną plamę.

Drzwi przesuwne (tutaj zobaczysz więcej informacji: popularne ostatnio drzwi przesuwne) mogą być także wspaniałym źródłem pomysłów na wnętrze. Z uwagi na to cieszące się uznaniem klientów firmy stale współpracują z architektami. Od kilku sezonów modne są fornirowane meble, zmienia się tylko ich rodzaj – swego czasu mogliśmy często widzieć zebrano czy teak, a dziś triumfy święci bielony dąb. Dlaczego do mebli nie dobrać więc drzwi?

Czasami możemy zaobserwować, że zarówno dom, ”stolarka” jak i meble są drewniane. Wówczas najbezpieczniejsza dla okien i drzwi jest ponadczasowa i zawsze modna biel. Doda pomieszczeniu lekkości i szyku. Młodym ludziom mogą spodobać się także drzwi na wysoki połysk, zupełnie jak kuchenne szafki.

Zwróćmy uwagę na gadżety: schowane zawiasy czy zamek magnetyczny, dzięki któremu drzwi będrzwi – https://www.invado.pl/ -twierały się ciszej. I co istotne, nie zapomnijmy o klamkach, o których krążą opinie, że są jak biżuteria dla drzwi. Są w stanie zepsuć cały efekt, podobnie jak nieodpowiednio dopasowany naszyjnik dla zachwycającej sukni.

Drzwi nie powinniśmy traktować jak kolejnego materiału budowlanego, bardziej jak pierwsze meble w domu. Dużo od nich zależy, chociażby nasz nastrój w nowym domu. Dodatkowo, ich wymiana nie jest tak łatwa i prosta jak w przypadku nieodpowiednio dobranej sofy.