Mocowania do szkła mają naprawdę ważne zastosowanie, służą głównie do łączenia szkła z pozostałym rodzajem materiału, przykładowo z betonem. Tafla nie może mieć bezpośredniego kontaktu z marmurem lub metalami, dlatego więc mocowania takie oraz uszczelki są konieczne do wykonania w zasadzie każdego z elementów szklanych. Są jednocześnie niezbędne do połączenia dwóch tafli szkła ze sobą.

Najbardziej często mocowanie do szkła, które definiowane są także okuciami wykorzystywane są w konstrukcjach takiego typu jak kasetony elewacyjne, nie wspominając także o szerokim wyborze mocowań do drzwi szklanych. Ciekawą ofertę możesz zobaczyć na tej stronie: dkrm.com.pl. Wspomniane wcześniej okucia stosuje się nie od dzisiejszego dnia, więc powstało już faktycznie parę odmian takich elementów.

Czy zaintrygowałyby Cię inne informacje na wybrany temat? Namawiamy do przejrzenia następnego tekstu. W nim zaznajomisz się z różnymi wiadomościami.

Jedną z odmian mocowań jest mocowanie punktowe, aby je stosować konieczne są otwory w tafli szkła, składają się one bardzo często z tulei dystansowej, |uszczelek, jakie posiadają kontakt ze szkłem oraz rotuli, czyli elementu ze śrubą, wkręcającego się do części dystansowej, czyli spajającego mocowanie w jedną całość.

Kasetowy Elewacyjne

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Innym typem mocowań do szkła jest mocowanie liniowe, dosyć często wykorzystywane w szklanych balustradach lub różnego typu przegrodach ze szkła. Odznaczają się tym, iż szkło umocowywane przy ich pomocy nie musi mieć otworów. By właściwie rozłożyć mocowania punktowe trzeba rozplanować je nie bardziej rzadko niż co 120 cm., kolejną zasadą rozkładania mocowań jest 10 centymetrów od krańca tafli. Np., jak tafla ma 260 centymetrów, warto zastosować mocowania w trzech miejscach, po pierwsze dziesięć centymetrów od jednej strony, kolejne sto dwadzieścia centymetrów dalej i 120 cm jeszcze dalej zachowując dziesięć centymetrów z drugiej strony tafli. Co więcej należy zastanowić się nad dodatkami podczas tego rodzaju pracy jak zaślepki na profile, jakie są niezwykle pomocne i polecane. Aby odnaleźć firmy z takiej branży we Wrocławiu szukaj w internecie fraz typu: obróbki blacharskie wrocław.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja

Wszelkie tego typu produkty jesteśmy w stanie kupić w specjalistycznych sklepach. Są tam różnorakie – bardziej i mniej niezbędne przedmioty, lecz z pewnością bez trudu odnaleźć coś, na czym nam akurat zależy, nawet jeśli jest to rozeta maskująca. Takie oraz inne – bardziej znane i mniej poznane produkty – zdecydowanie zakupimy w takim sklepie.