Dobierając bramę garażową po pierwsze musimy wziąć pod uwagę jak dużo miejsca może ona zająć – bramy garażowe uchylne są dość tanie i bezproblemowe w montażu, jednak uchylając się wysuwa się na zewnątrz garażu; aby swobodnie otworzyć takową bramę musimy zaparkować około 1 do 2 metrów od budynku garażu. Uchylna brama może okazać się niewygodna, gdy do garażu wjeżdża się ze strony ulicy czy też gdy podjazd do garażu jest niezmiernie krótki. Trochę droższe będą bramy rolowane i segmentowe, jednakże do ich otwarcia nie wymagane będzie ponadprogramowe miejsce.

Ocieplenie – bramy garażowe produkowane są w dwóch odsłonach: nieocieplonej oraz ocieplonej. Skrzydło bramy nieocieplonej złożone jest ze stalowego stelaża . Z kolei skrzydło bramy ocieplonej ma od strony wewnętrznej ponadprogramową blachę, a w środku materiał termoizolacyjny – na ogół styropian. Bramy garażowe ocieplane są droższe – dobrze jest jednak taką wybrać, gdy mamy ocieplony garaż – z pewnością oszczędzimy wtenczas na kosztach ogrzewania – poznaj dodatkowe informacje. Drzwi w bramie – planując w garażu, poza miejscem na auto, przykładowo podręczny skład urządzeń ogrodniczych dobrze jest zamontować bramę wyposażoną w drzwi. Uniknie się wtenczas częstego, denerwującego odblokowania całej bramy. Doświetlenie – wybierając bramę możemy wybrać taką, która wpuszcza do wnętrza nieco światła dziennego dzięki zamontowanym świetlikom. W większości wypadków wykonane są one z akrylu lub poliwęglanu. Surowiec ten jest bardzo odporny .

garaż

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Otwieranie za pomocą pilota jest o wiele wygodniejsze – jednakże również droższe. Nawet nie decydując się na kupno bramy otwieranej z pomocą pilota warto wybrać tę, do jakiej kiedyś można taki mechanizm dokupić. Dzięki precyzyjnym sprężynom i prowadnicom odblokowanie ręczne w nowoczesnych bramach jest też stosunkowo proste.

Korzystniej kupić bramę znanego producenta.

Przejdź do opisu, który jest pod tym linkiem i czytaj więcej wymiennik ciepła wentylacji na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Producent bram garażowych który posiada autoryzowanych wykonawców oraz serwisantów będzie dobrym wyborem – czytaj więcej na stronie . Nawet gdy brama będzie trochę droższa można liczyć na rychłą pomoc w wypadku jakichkolwiek problemów. Produkty znanego producenta prościej jest także naprawić w wypadku awarii. Taki wytwórca dysponuje też siecią autoryzowanych serwisów dzięki jakim naprawa przebiegnie bez problemu.