Naczelnym aspektem, o którym nie dobrze jest zapominać podczas montażu produktów, jakimi są siłowniki liniowe to przetestowanie sprawności urządzenia. Każda brama, która ma być otwierana automatycznie powinna działać poprawnie przy manualnym otwieraniu. Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje problemów błędnie zamontowanej bramy (). Następnym aspektem, którego musimy się wystrzegać jest montaż bramy na powierzchniach pochylonych. Wypada unikać użytkowania bram na wyżynach, miejscach nie równych, biegnących ku górze itp. To tylko spowoduje utrudnienie montażu, przez co będzie niezbędny dodatkowy sprzęt i naruszy pracę automatyki.
Oczywiście jest to wykonalne w ramach zdrowego rozsądku, niemniej jednak lepiej unikać tego typu wyjść. Upewnij się też, czy wybrany zestaw jest przystosowany do Twojej bramy zgodnie ze specyfikacjami przekazanymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe dobranie może skutkować w przyszłości nieprzyznaniem gwarancji, a w rezultacie niepotrzebnej straty pieniędzy.
Kiedy ciekawi Cię przedstawiany temat, to odsyłam do tej strony (http://bryksy.pl/), gdyż znajdziesz tu mnóstwo ciekawych zagadnień w tym temacie.
Każdy siłownik wykonujący pracę na zewnątrz potrzebuje odpowiedniej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie przebaczają błędów związanych ze zbyt niską szczelnością. Na rynku występują też podziemne siłowniki. W tym przypadku trzeba się upewnić co do prawidłowej wilgotności gruntu.
Urządzenia do sterowania automatycznego bramą, innymi słowy siłowniki liniowe, winny być zamontowane przez profesjonalnego montera. Może to rodzić trochę większe koszty aczkolwiek w takiej sytuacji osoba ta doradza nam sprawdzone automaty (np. tutaj: ). Oprócz tego jest w pełni odpowiedzialna za instalację i ponosi pewne ryzyko zatwierdzone przez prawo. Niekiedy jesteśmy hipnotyzowani niższą ceną i zakupieniem samodzielnie zestawu do bramy od firm niesprawdzonych, a co za tym następuje cała odpowiedzialność schodzi na nas.