Zaciski zaciskowe posiadają bardzo duże przeznaczenie. Produkowane są też z przeróżnych towarów, zależnie od przeznaczeń. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż zakończeń i połączeń do węży przemysłowych.

Rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Ich ścisły dobór i montaż posiada fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając odpowiedni typ fragmentu montażowego, należy uwzględnić rodzaj montowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego zespolenia pakietów przewodów, kabli, węży, rurek.

W niektórych przypadkach niezbędne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na znaczne temperatury.

Może jakiś komentarz z strony (http://hydro-gaz.pl/nasza-misja/) Cię zainspirował? Masz ochotę na to odpowiedzieć? Namawiamy Cię do tego z radością. Oczekujemy na Ciebie!

Mają obszerny obszar zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych szerokościach i są niesłychanie mocne.

Charakteryzuje je wysoka odporność na warunki pogodowe, szczególnie na działanie wysokich temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na postępowanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane też w otoczeniach korozyjnych.Obejmy zaciskowe służące do efektywnego umocowania końcówek na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych narzędzi.

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe stworzone z nylonu charakteryzuje niewielka waga, są wygodne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie wymagają przeznaczenia dodatkowych narzędzi, zadzierzgnięcie opaski można dokonać ręcznie.

Istnieją również obejmy przeznaczone do ściskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, czy też te przeznaczone do końcówek typu hydraulicznego