W upalne dni nie ma niczego milszego niż chłodne wnętrze z orzeźwiającym powietrzem. Możemy to bez trudu osiągnąć z pomocą klimatyzacji, której walory już dawno zostały docenione. Podpowiadamy, jak dobrze dobrać oraz który nabyć klimatyzator przenośny, aby sprawdził się w każdym budynku albo mieszkaniu.

klimatyzacja

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy mieć pojęcie, iż rynek klimatyzatorów jest niezmiernie duży jak też urozmaicony, zaczynając od specjalistycznych systemów klimatyzacji do urzędów, na klimatyzatorach przenośnych do użytku domowego kończąc. Klimatyzatory przeznaczone dla indywidualnych nabywców można podzielić na chłodzące, chłodząco-grzejące oraz chłodząco-nagrzewające z możnością podtrzymania stałej wilgotności.

Najpopularniejszą grupą przyrządów do mieszkań są modele obniżające temperaturę, jakie dzielimy na kompaktowe i klimatyzatory dwuelementowe typu split. Jeżeli poszukujemy czegoś małego, co spowoduje, że w upalne dni będzie nam chłodniej, zaś nie mamy możności montażu klimatyzacji od podstaw, powinniśmy postawić na klimatyzatory przenośne Zibro. Warto mieć na uwadze, że każdy z nich może pracować jako wentylator!

Klimatyzatory przenośne Zibro to urządzenia, które każdy może bez problemu zainstalować w we własnym mieszkaniu. W tego typu rozwiązaniu cała konstrukcja znajduje się w jednej obudowie. Rozróżniamy modele okienne (żaluzje warszawa) jak też przenośne. Jeżeli ciekawi nas rozwiązanie niewymagające skomplikowanej instalacji czy jakichkolwiek modyfikacji w domu, na pewno powinniśmy zdecydować się na model mobilny.

W przypadku klimatyzatorów okiennych montaż wymaga nieco więcej „zachodu”, ponieważ lokuje się je na parapecie bądź instaluje w oknie (czasem na ścianie), co na ogół wymaga wymiany okna względnie wykonania dodatkowego otworu w ścianie. W większości wypadków wymagana jest wtenczas zgoda administratora budynku.

klimatyzator

Autor: East Coast Gambler
Źródło: http://www.flickr.com

Klimatyzatory przenośne można ustawić we wnętrzu bez konieczności większych zmian i modyfikacji mieszkania jak też bez zbędnych formalności (jeżeli nie ingerujemy w bryłę budynku). Ich plusem jest niewątpliwie rozmiar, ale także wiele opcji. Tego rodzaju sprzęty chłodzą powietrze, osuszają i wentylują mieszkanie, mogą również pracować w różnych trybach, przykładowo chłodzenia i grzania.