Mało jest mężczyzn, którzy od czasu do czasu nie chcieliby zająć się majsterkowaniem. Czasami do takich prac zmuszają ich okoliczności, bo jeżeli zepsuje się kran lub będzie trzeba powiesić półkę, to możliwości są dwie. Pierwsza to zamówienie specjalisty, który się tym zajmie. Czasami innego wyjścia nie będzie, jeśli prace będą wymagać specjalistycznej wiedzy lub narzędzi. Ale jeśli coś jest w zasięgu możliwości przeciętnego pana, to najczęściej się tym zajmie, a do tego będzie potrzebował odpowiedniego zestawu narzędzi.

Obecnie wybór ich jest ogromny, i bez żadnego problemu da się kupić zarówno w pełni profesjonalne urządzenia, konieczne jeżeli ktoś będzie planował więcej robić, albo tanie, nadające się jedynie do prac amatorskich. Ogromny wybór będzie również pod względem funkcjonalności. Przy sporadycznych pracach stolarskich całkowicie powinny wystarczyć wiertarko-wkrętarki, mające zarówno możliwość normalnego wiercenia, jak również funkcję przykręcania śrub i wkrętów – czytaj więcej . Lecz można też zakupić oddzielne wkrętarki akumulatorowe, których głównym plusem będzie to, że korzystają one z zasilania akumulatorowego, dzięki czemu są niezwykle praktyczne w użytkowaniu.

wkrętarka

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Z przydatnych narzędzi, zwłaszcza jeżeli ktoś planuje jakieś prace z drewnem, można też wymienić najróżniejsze piły. W warsztatach w większości domów najpopularniejsze są ich dwie odmiany, to znaczy tarczowe i wyrzynarki. Przede wszystkim się one od siebie różnią sposobem pracy, z tego też powodu mają różne zastosowania.

Za pomocą wyrzynarek można łatwo robić nawet skomplikowane kształty w różnych płaskich powierzchniach typu deski, panele czy meblowe płyty. Z kolei piły tarczowe zdecydowanie lepiej się sprawdzają, jeżeli będzie trzeba dociąć drzwi intenso czy jakieś inne elementy po linii prostej albo po niewielkim łuku – wkrętarki akumulatorowe na Ceneo.

Te intrygujące posty posiadają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Więc idź do serwisu (http://grow-mat.pl/product) i tam rozkoszuj się frapującymi wątkami.

Za to do prac ogrodowych bardzo dobrze będą się nadawać piły spalinowe makita. Przy ich pomocy można będzie przycinać krzewy i drzewa, ale także rozcinać na mniejsze kawałki różnego rodzaju pale, gałęzie i grubsze belki.