Zarówno doświadczony fachowiec jak i amatorski majsterkowicz, pragnęliby posiadać odpowiednio urządzony warsztat pracy. Nie powinno tam brakować podstawowych przyborów narzędziowych takich jak przykładowo stolik warsztatowy, kompresor olejowy, spawarka warsztatowa czy też klucze płasko-oczkowe albo nasadowe.
Istotne są także śrubokręty.
Niezwykle przydatnym narzędziem w warsztacie jest także imadło ślusarskie. Jest ono wykorzystywane do dokręcania różnorodnego typu produktów, które będą poddawane obróbce przy pomocy narzędzi ręcznych czy mechanicznych. Przykładowe imadło ślusarskie jest złożone z dwóch części: (ruchomej i stałej), które odpowiadają za stabilizowanie obrabianego materiału w czasie pracy.
Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z gazet. Jeżeli chciałbyś poczytać o zaskakujących wypadkach odwiedź nasze serwisy www www.
Szczęka stała mocuje imadło do stołu warsztatowego, natomiast szczęka ruchoma przesuwa się równolegle do niej. Tego typu imadła wykorzystywane w warsztatach poddawane są znacznym naciskom, które pojawiają się w czasie czynności nacisku, gięcia, montażu różnego rodzaju części. Uszkodzenia imadła ślusarskiego są zazwyczaj spowodowane pęknięciami korpusu szczęki, do których dochodzi w czasie dużych obciążeń mechanicznych albo wskutek zbyt silnego dokręcenia śruby imadła w czasie montowania konkretnego elementu.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
To, z jakiego materiału zostało wyprodukowane dane imadło ślusarskie, posiada wielki wpływ na jego wytrzymałość. Duża ilość fachowców czy majsterkowiczów zastanawia się nad tym, które imadło ślusarskie wybrać. Dlatego też napisano niniejszy tekst, który powinien pomóc przy podejmowaniu decyzji. Imadło ślusarskie stworzone z żeliwa lub ze stali ma strukturę gruboziarnistą, co może wywoływać trochę ograniczoną wytrzymałość narzędzia. Odnosi się to do najcięższych czynności i największych obciążeń. Do uszkodzeń może dochodzić zazwyczaj w miejscu, w którym ściana odlewu ma trochę mniejszą grubość.
Wyższej jakości imadło żeliwne to takie, które wyprodukowano z żeliwa sferoidalnego. Z zasady większą trwałością charakteryzują się imadła wykonane ze stali – odlewane ze skuwki. Nie są one poddawane plastycznej obróbce, zatem cechują się bardzo wysoką odpornością na obciążenia mechaniczne.