Niezwykle ważnym elementem elewacji są drzwi zewnętrzne, dlatego na pewno nie powinniśmy na nich oszczędzać, ponieważ decydują nie jedynie o urodzie strefy wejścia, lecz jednocześnie o bezpieczeństwie i komforcie mieszkania. Jakie więc zakupić drzwi do głównego wejścia, takie które sprawią, iż będziemy się czuć domu rzeczywiście bezpiecznie? Drzwi do budynku to uzupełnienie estetycznej wizji jak również gwarancja, że zapewnią one mieszkańcom należyty komfort i bezpieczeństwo.

drzwi wejściowe do domu

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

Jako element wmontowany w zewnętrzną przegrodę nie powinny znacząco osłabiać jej parametrów technicznych. Ważna jest też odporność tych drzwi na działanie czynników atmosferycznych. Przykładowo gdy dom jest położony w mieście blisko ruchliwej ulicy, to dobrze zwrócić uwagę na izolacyjność dźwiękową drzwi wejściowych. Jedno na pewno nie ulega wątpliwości, iż ma sens je zakupić u fachowców, przykładowo drzwi zewnętrzne Wrocław. O najważniejszych właściwościach drzwi wejściowych z reguły przesądza rodzaj surowca, z jakiego zrobiona jest rama, czyli taki najbardziej istotny element konstrukcyjny. Rama drzwi drewnianych najczęściej jest z surowca klejonego trójwarstwowo, co przeciwdziała ich wypaczaniu. Istotny jest też surowiec, z jakiego wykonane są płyciny drzwi. Duży wpływ na trwałość drzwi (więcej w tym serwisie) zewnętrznych posiada też właściwy sposób zabezpieczenia ich. Mogą być więc one pomalowane lakierem, impregnowane, powleczone farbą akrylową albo warstwą winylową. Bardzo ważna będzie tu także izolacyjność względem temperatury. Decyduje o tym przede wszystkim umiejscowiona między płycinami powłoka z ocieplenia. Jest to często wełna mineralna, styropian (sprawdź styropian swisspor) albo pianka poliuretanowa. Istotny jest również materiał, z jakiego jest zrobione skrzydło drzwi.

zamek w drzwiach

Źródło: pixabay

Drzwi wewnętrzne powinny być skuteczną barierą przeciw włamaniom. Przed przecięciem chronią je tak zwane pręty obrotowe, które są umieszczone poziomo w skrzydle drzwiowym. Dobrze jest wydać pieniądze na pasy blachy sprężynującej, które też niesamowicie dobrze zabezpieczają skrzydła drzwiowe. Jak wspomnieliśmy wcześniej, tego typu drzwi dobrze jest kupować tylko w specjalistycznych punktach, jak drzwi wewnętrzne Wrocław, wtedy mamy pewność, iż na pewno są one dobrej jakości. Przecież jest to rzecz, w która warto zainwestować. Bezpieczeństwo to coś na co trzeba wydać konkretne środki.