Trzeba sprawdzać rejestr dłużników dostęp do niego jest prosty. Każde przedsiębiorstwo zawierające kolejne umowy z kontrahentami ma się liczyć z tym, że pewien czas będzie czekała na zapłacenie zobowiązań.

kontrola należnych zobowiązań

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko jest dobrze, kiedy zjawią się one na rachunku przed określonym czasem, ale ciągłe opóźnianie się z zapłatą, może spowodować, że firma świadcząca usługi po pewnym czasie zacznie popadać w dużo znaczniejsze kłopoty, gdyż sama stanie się niewypłacalna. Przez to trzeba się dowiedzieć, czy nasz potencjalny klient tajemniczy jest wypłacalny oraz czy będzie w terminie regulował swoje długi względem nas. W tym celu powinniśmy przejrzeć rejestr dłużników dostęp (rejestr dłużników dzięki attorn.pl) do niego jest niesamowicie prosty, a zapisane są w nim wszystkie niezapłacone należności, nawet kiedy czas spóźnienia nie był aż tak duży. Tego rodzaju świadomość pomoże nam natychmiast zrezygnować z klientów, którzy mają szansę w przyszłości stać się wielkim problemem dla przedsiębiorstwa.

karty kredytowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Kontrola należności musi okazać się regularna

Nie ma nic straszniejszego dla przedsiębiorstwa aniżeli niewypłacalność, a ona zjawia się przeważnie nieplanowanie, kiedy to ktoś rozpoczyna zwlekać z płatnościami. Dlatego tak istotna jest systematyczna kontrola należności, sprawdzanie, kto w najbliższym okresie ma nam zapłacić za wykonaną usługę oraz później pilnować, czy konkretne pieniądze do nas napłynęły. Są odpowiednie programy, które pomagają nam pilnować te terminy, przez co posiadamy pewność, że niczego nie przeoczymy i że zdążymy zadziałać na czas, nim sami będziemy wpadać w zadłużenia oraz zaczniemy stawać się niewypłacalni.

Na dłużników są dobre metody

Kiedy ktoś opóźnia się z opłatą, to sami mamy szansę wyciągnąć wobec niego dobre kary, rozpoczynając od monitów, a następnie oddając sprawę do sądu. Jeżeli obawiamy się, że ma szansę nam się to nie udać, ponieważ zakład nie będzie się nas obawiać, to wtenczas mamy szansę skorzystać z wsparcia firm, które odzyskiwaniem długu zajmują się na co dzień. Najważniejsze jest tu mimo wszystko to, by nie czekać z podjęciem odpowiednich działań, gdyż tylko wtenczas możemy odzyskać należne nam pieniądze.