Wielu z nas budując własny dom projektuje go w ten sposób, by móc w nim radować się komfortem i wygodą. Myśląc o starości, warto w porę tak zaaranżować dom, aby poruszanie się po nim nie było problemem w przyszłości. Parterowe domy cieszą się w tym względzie szczególnym uznaniem.

dom jednorodzinny

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński
Na tego rodzaju rozwiązania stawiają jednocześnie ci, którzy wybiegają w przyszłość, jak i ci, jacy w swym domu mają zamiar mieszkać ze swymi rodzicami. Czemu właściwie to domy parterowe cieszą się najbardziej znacznym powodzeniem w oczach tych, którzy szukają wygodnego rozwiązania dla osoby starszej? Plusem takich domów jest tak naprawdę swobodny dostęp do każdego z pomieszczeń. Brak schodów to wielkie udogodnienie, jakie osobom starszym pomaga bez trudności radzić sobie z utrzymaniem domu w czystości i z przemieszczaniem się między poszczególnymi pokojami. W czasie projektowania domu, który powinien służyć osobie starszej, powinniśmy też uwzględnić takie kwestie, jak brak progów czy pozbawione schodów wyjście na balkon czy do ogrodu.

Dzięki temu nawet osoba mająca dość konkretne problemy z poruszaniem się lub musi jeździć na wózku, nie będzie skazana na obecność w zamkniętym domu. Domy parterowe możemy także projektować taką metodą, ażeby otwory drzwiowe zapewniały swobodę przemieszczania się nawet osobom które korzystają z wózków lub chodzików – więcej projekty domów parterowych. Takie proste kwestie mogą się dla seniorów okazać wielkim ułatwieniem i sprawić, że parterowe domy (zobacz ofertę: dom na wsi okolice koszalina) staną się dla nich wygodnymi i przyjaznymi gniazdkami. Najlepsze projekty domów parterowych posiadają faktycznie te wszystkie konieczne warunki, które zapewniają spokojną starość. Coraz więcej firm budowlanych stawia tego typu domu – polecana strona .

Własny dom

Autor: PLANNJA
Źródło: PLANNJA
Ma to bardzo określone uzasadnienie ekonomiczne, ponieważ społeczeństwa się starzeją i konieczne jest już dzisiaj o tym myśleć. Czyli planować miasta, domy i pozostałe ważne miejsca tym sposobem, by starsze osoby mogły z nich bezstresowo korzystać. Trzeba poznać określone warunki i wymagania, aby zaprojektować miejsca zgodnie ze wszystkimi takiego typu normami. Pamiętamy bowiem, iż każdy z nas będzie w tym wieku, więc takie projekty są z korzyścią dla wszystkich.