Wśród różnych materiałów budowlanych jednym z najbardziej aktualnie popularnych jest klinkier. Produkowany tylko i wyłącznie z gliny i piasku jest produktem w pełni naturalnym, ma naprawdę szerokie zastosowanie. Jest doskonały przede wszystkim do wykańczania części elewacyjnych budynków. Coraz częściej stosuje się go także do budowy kominków, ogrodzeń, wykańczania balkonów i tarasów.

Klinkier elewacyjny to materiał zaskakująco chętnie stosowany do wykańczania ścian na zewnątrz budynków – link do strony. Ma zaskakująco dużo zalet. Przede wszystkim jest to materiał niezwykle trwały. Elewacja (sprawdź także styropian do elewacji) wykonana z klinkieru przetrwa wiele lat. Kolejną zaletą klinkieru jest jego niepodatność na działanie czynników atmosferycznych.

Elewacja nie zostanie uszkodzona nawet w czasie zimowych mrozów, a jej wygląd nie pogorszy się pod wpływem opadów atmosferycznych. Do tego dochodzi niemała gama kolorystyczna. Teraz kupimy klinkier elewacyjny nie tylko w charakterystycznym, czerwonym kolorze, ale także w wielu innych. Bez trudu można znaleźć dzisiaj klinkier elewacyjny w kolorze żółtym, brązowym, pomarańczowym, a nawet w barwie białej. Za sprawą tak bogatej kolorystyki możemy dobrać kolor elewacji, który najbardziej będzie współgrał z naszym poczuciem estetyki.

klinkier

Autor: sklep.euroglazura.eu
Źródło: sklep.euroglazura.eu

To jeszcze nie koniec zalet klinkieru. Bez wątpienia do jego plusów należy niezwykle szerokie zastosowanie. Cegłę klinkierową można zastosować nie tylko jako materiał na elewację, ale także do wznoszenia elementów małej architektury znajdującym się przy domu ogródku. Doskonale nadaje się na ogrodzenia, do wznoszenia murków i wielu innych elementów.

Klinkier to dzisiaj nie tylko tradycyjna cegła. Producenci oferują także zaskakujący asortyment najróżniejszego rodzaju kształtek klinkierowych. Znajdują się wśród nich daszki klinkierowe. Służą one do zabezpieczania murowanych słupów ogrodzeniowych przed opadami deszczu i śniegu – daszek klinkierowy. Za sprawą tego murowane ogrodzenie przetrwa w idealnym stanie bardzo długo.

Decydując się na wykorzystanie klinkieru, powinno się wiedzieć, że płytki klinkierowe przeznaczone są do montowania tylko na suchych powierzchniach. Do zamontowania elementu takiego, jak daszki klinkierowe nadają się są specjalne zaprawy , które odporne są na działanie niskich temperatur. Klinkier to nie tylko bardzo trwały, ale także wyjątkowo estetyczny, ciepły i dość tani materiał do wykańczania elewacji. Może być używany zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz budynków.