Drzwi wymuszają styl, dodają wnętrzom charakteru i otwierają na świat. Dlatego powinny nie tylko chronić, ale i stanowić urzekający element dekoracyjny!

drzwi

Autor: CAL
Źródło: CAL
Na pewno inaczej urządzimy dom klasyczny, inaczej nowoczesny. Styl klasyczny to wyrafinowanie i piękno przedmiotów z historią. Mimo iż dzisiejsze drzwi produkowane z tworzyw sztucznych mają stosunkowo niewysoką ceną, z trudem przychodzi im całkowite wyparcie drzwi – https://invado.pl/ – drewnianych. Główną ich zaletą jest elegancki, wyszukany wygląd oraz zawsze na czasie styl. Palety barw, w jakich możemy obecnie wybrać drzwi (http://drzwi.invado.pl/) drewniane, są wręcz nieograniczone. Nie lada znaczenie ma również duża trwałość wyrobów drewnianych, które bez problemu można odnowić. Drewno to piękno, ciepły dom, ponadczasowość, a przy tym materiał w całości ekologiczny.

W przypadku wnętrz nowoczesnych, możemy pobawić się formą i kolorem. Trafnym wyborem okażą się drzwi z elementami ze stali i chromu. Godne polecenia są zawiasy, które pozwalają szybko i łatwo zmienić stronę, na którą drzwi się otwierają. Na zewnątrz czy do zewnątrz – kwestia wnętrza. Zwróćmy uwagę na gadżety: ukryte zawiasy czy zamek magnetyczny, dzięki któremu drzwi będą otwierały się ciszej. Miejmy na uwadze, że klamki są jak biżuteria dla drzwi – na tej stronie szczegóły. Potrafią zepsuć cały efekt, podobnie jak źle dobrany naszyjnik dla najdroższej sukni.

drzwi

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Miejmy również na uwadze by, kolor drzwi i podłóg był w podobnym odcieniu, jednak pod żadnym pozorem nie identyczny. Inaczej wszystko zleje się w jedną plamę. Wtedy najlepszym wyjściem jest pomalowanie drzwi i okien na piękną, elegancką i zawsze modną biel.

Które drzwi wybieramy najczęściej? Drzwi fornirowane, czyli z warstwą naturalnego drewna, najmodniejszym dębowym lub z drzewa egzotycznego. Zaletą tego rodzaju drzwi jest autentyczność wyglądu i niepowtarzalność słojów. Jednak dla szczególnie wybrednych klientów jest również fornir modyfikowany, który mimo, że z naturalnego drewna, jest tak wykonany, iż rysunek słojów oraz kolorystyka każdego modelu są identyczne.

To porozumienie między skomplikowanym technologiom modyfikacji drewna a naturą. A efekt? Fantastyczny.