Nie jest ważne czy posiadamy sporą, czy niewielką posesję — z reguły mamy zamiar, by została ona ogrodzona i aby nikt nie wchodził na naszą ziemię.
Jeżeli mamy duże działki, to z reguły nie mamy pieniędzy na to, aby kupić drogie ogrodzenie na całą powierzchnię swych gruntów.

rzeczy

Autor: KRESS
Źródło: KRESS
Salon w domu

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu ostatnimi czasy modne są eleganckie ogrodzenia frontowe, a z na tyłach oraz po bokach posesji montuje się wówczas z reguły zwykłą siatkę. Jednak front powinien być szykowny. To wszakże od strony chodnika mijają naszą działkę wszyscy ludzie. To od strony frontu zbliżają wszyscy nasi znajomi, żeby wejść (zobacz schody mielec) na naszą posesję przez furtkę. Przez to duża część ludzi podejmuje decyzję, by jakąś kwotę stracić jedynie na ogrodzenie z tej części działki. Cena oczywiście nie będzie miała, gdyż często w taki zestaw wchodzi też furtka i brama. Jeżeli pragniemy, aby brama otwierała się na pilota, to wydatki oczywiście podniosą się. Co do naszego przyszłego ogrodzenia, to jego Wybór to kwestia indywidualnych gustów. Niektórzy chcą ogrodzenia bardzo wysokie i pełne, aby nikt z ulicy nie widział ich ogrodu. Inni nie czują owej potrzeby i wybierają często ogrodzenia typowo dekoracyjne, nawet na 120 cm. Chcą tylko poinformować, że to ich prywatny teren, ale nie mają ochoty odgradzać się od reszty świata. Wybór materiału również należy do właścicieli działki.

Mogą wybrać ogrodzenia drewniane albo z kutego żelaza. Modne ostatnimi czasy są również ogrodzenia aluminiowe, ale te są wciąż dość drogie. Nie zapominajmy, by wybrać to, co spodoba się nam najbardziej.