Kiedyś ściany w kamienicach były bardzo gruby. Obecnie dzięki Bogu stawia się je raczej bez większych trudności.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych kamienicach usunięcie jakiejś ściany może okazać się bardzo trudne, ponieważ groziłoby to zawaleniem się stropu. Musimy mieć na uwadze to, że w starych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. W obecnych czasach jednakże buduje się osiedla przy pomocy innych standardów. Nie ściany utrzymują na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które z reguły są pionowymi słupami. Zwykle nie dostrzeżemy ich w swym mieszkaniu, gdyż są częścią ścian pomiędzy lokalami. To bardzo dobry trik, gdyż wtedy w środku swego mieszkania da się ustawienie ścian według naszego uznania modyfikować. Zazwyczaj mamy wytyczone wyłącznie kuchnię oraz łazienkę. Zresztą możemy popuścić wodzę fantazji. Jeżeli mamy dzieci, to pewnie zechcemy zapewnić im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały własnych pokoi. Możemy też wygospodarować trochę miejsca na gabinet.

Aktualnie trudno jest odnaleźć naprawdę nieszablonowy serwis. Jeżeli odczuwasz taki sam kłopot, to zalecam ten tekst (https://bmeters.pl/pl/zdalny_odczyt_wodomierzy/182/). Są tam zamieszczone fascynujące wiadomości.

Każda ściana może być zrobiona na przykład z regipsu. Tego typu materiał jest dość tani oraz po prostu prędko się go montuje. Jego jedyny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki. Jeśli więc chcemy zachować prywatność, to trzeba postawić na budowę ścian wewnętrznych z innych materiałów.

Świetnym pomysłem jest tradycyjna cegła. Owszem, postawienie tego typu ściany będzie droższe i zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej z pewnością bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała dość długi czas.