Nasz kraj jako, iż należy do Unii Europejskiej od 2004 roku musi przestrzegać jej ustaw prawnych. Oznacza to, że jeżeli pragniemy wprowadzić swój towar na obszarze państw członkowskich musimy posiadać odpowiednie akredytacje nadawane przez posiadające prawo do ich udzielania państwowe instytuty.

Co może znaczyć to dla rolnika?

W głównej mierze przepisy prawne obowiązujące rolników zawarte są w ustawie o ochronie odmian roślin, która posiada moc prawną od 2003 roku. Najistotniejszym zapisem jest to, że każdy, kto sprzedaje swe plony, musi wiedzieć jakimi odmianami roślin handluje. Oznacza to, że nie możemy zwyczajnie pojechać na rynek, żeby następnie sprzedawać pietruszkę, powinniśmy poznać wcześniej ich odmianę. Kolejną ważną informacją, którą podaje ustawa jest ochrona odmian roślin. W artykule wyjaśniającym kim jest hodowca, dostajemy przesłankę, iż ma prawo on dostać monopol na hodowlę konkretnej odmiany oraz zarobkowego jej użytkowania.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź www (http://www.drabest.pl/pl/15-drabiny-ewakuacyjne), a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą interesujące.

Myśląc szerzej, poza granicę naszego państwa, rolnik-hodowca może ubiegać się o patent europejski, jaki da jego odmianie ochronę prawną na obszarze całej UE. Jeśli jesteś początkującym rolnikiem z inspiracjami na hodowcę prywatnej odmiany, posiadasz duże szanse aby dostać dotacje unijne na innowacje. Zwłaszcza kiedy przeprowadziłeś już wstępne badania oraz posiadasz uprawnienia do tworzenia innych odmian.

Basen odnowiony farbą Moore’s Swimming Pool Paint 042

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Z drugiej strony inni rolnicy mogą nie być Ci życzliwi, z tego powodu musisz liczyć się z mnogimi kłopotami z sąsiadami. Gdy dostaniesz pieniądze z dotacji będziesz nawiedzany przez pracowników urzędu, jacy są zobowiązani nadzorować twe prace nad hodowlą, co będzie problematyczne właśnie dla okolicznych rolników.

Lecz ocertyfikowane odmiany roślin możesz sprzedać większym sklepom typu TESCO czy Auchan i sprzedawać za granicę.
Jeśli pragniesz sprzedawać swoje plony na terenie całej UE jesteś zobowiązany mieć właściwie akredytacje. Szczęśliwie możesz ubiegać się o zapomogę finansową, o ile oczywiście twój koncept jest innowacyjny.