Łazienka wcale nie musi być ponurym miejscem, my również zaczynamy zwracać coraz większą uwagę na to jak wygląda. Chcemy, aby była miejscem nie jedynie praktycznym i funkcjonalnym, ale również atrakcyjnie urządzonym, kojącym nasze estetyczne zmysły. Z ogromnym wyborem mebli i wyposażenia łazienkowego można sprawić, iż miejsce to będzie zarówno wygodne, jak również gustownie zagospodarowane.

łazienka

Autor: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Podstawowe pytanie zazwyczaj ma związek z tym, czy dobrze łączyć łazienkę i ubikację w jedną całość, czy też stworzyć dwa osobne pomieszczenia. Nie zawsze istnieje taka możliwość, lecz zdarza się, iż wprowadzając się do świeżo zakupionego domu posiadamy sposobność zrobienia małego remontu i urządzenia tej przestrzeni po swojemu. Która opcja lepiej się sprawdza? Mimo tego iż zdecydowanie bardziej komfortowo jest posiadać osobną łazienkę i osobną ubikację, łącząc je w jedno zyskujemy więcej dodatkowej przestrzeni. Tego typu rozwiązanie jest lepsze w przypadku małego mieszkania jak również mieszkania, gdzie przebywa mała liczba osób.Kiedy liczba lokatorów jest duża posiadanie dwóch odrębnych pomieszczeń rozwiązuje problem jaki wiąże się z kolejką przed łazienką i niecierpliwym czekaniem na wyjście osoby w tym czasie korzystającej z tego pomieszczenia.

Zaaranżowanie łazienki nie jest rzeczą prostą, ponieważ kupując do niej konkretne sprzęty oraz meble musimy się dopasować do wcześniej zainstalowanej kanalizacji oraz instalacji wodnej.
Jakie sprzęty i meble muszą się obowiązkowo znaleźć w każdej łazience? Toaleta i umywalka to podstawa. Wanna nie jest obowiązkowa,ponieważ da się ją zastąpić kabiną prysznicową, najlepiej ze szkła hartowanego jak . Tu wiele zależy od miejsca oraz wywóz gruzu bytom naszych własnych upodobań. Należy jednak pamiętać, że tak samo muszla, jak i umywalka, wanna albo kabina prysznicowa koniecznie powinny być łatwo dostępne. W okolicy wanny lub prysznica doskonale sprawdzi się półka, gdzie znajdą się niezbędne podczas kąpieli kosmetyki.

Niezbędnym elementem w każdej łazience są regały oraz szafki, które sprawią, że unikniemy zagracenia łazienki i dzięki którym uda nam się zachować w tym pomieszczeniu ład i porządek. Fajne są też panele do łazienki. Praktycznym pomysłem są również uchwyty mocowane na ścianie, na których można wieszać ręczniki oraz inne potrzebne rzeczy, np. szczotki do pleców lub pojemniki z zapasowymi kostkami mydła.
Estetyczna aranżacja tego wnętrza to kolejny ważny element wiążący się z finalnym efektem wizualnym, przy czym trzeba wystrzegać się tu nadmiernego nagromadzenia niepotrzebnych sprzętów.