Urządzenia klimatyzacyjne możemy podzielić między innymi ze względu na konstrukcję.
Monoblokowy klimatyzator dajmy na to złożony jest z pojedynczej jednostki, w jakiej znajdziemy parownik, sprężarkę kondensator oraz całą resztę oprzyrządowania.

Zasada działania owego urządzenia jest identyczna jak przyrządu z dwoma jednostkami, jednakże ciepłe powietrze transportowane jest na zewnątrz przy pomocy rury, którą sytuuje się w oknie, względnie podłącza do wentylacyjnego kanału. Urządzenia te są dość głośne ze względu na to, że sprężarka znajduje się we wnętrzu jakim się znajdujemy.

para nowożeńców na ślubie

Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku urządzeń w rodzaju multi-split realne będą następujące rozwiązania montażowe: klimatyzatory ścienne – doskonale się nadają do naszych domków, charakteryzują się dość dużą wydajnością oraz cichą pracą, a zarazem dobrą ceną. Klimatyzatory ścienno-przysufitowe: montowane są bezpośrednio do stropu. Ich konstrukcja sprawia, iż powietrze płynie z wielką prędkością pod sklepieniem, potem zwalnia a transfer w mieszkaniu jest miarowy. Tego typu rozwiązanie powoduje, iż ten rodzaj klimatyzatorów świetnie nadaje się do mieszkań wysokich. Klimatyzatory przypodłogowe natomiast, przypominają kształtem współczesny kaloryfer, zarazem mogą być instalowane w rozmaitego typu wnękach. Przenośne klimatyzatory przemysłowe – to tak naprawdę urządzenia urządzenia sterownicze monoblokowe mobilne, lecz o zwiększonej mocy chłodniczej jak też troszkę zmienionej zasadzie użycia.

W takiego rodzaju klimatyzacjach obydwa człony przyrządu zamknięte są w jednej obudowie usytuowanej na zewnątrz pomieszczenia, natomiast zimne powietrze doprowadzane jest w wiadome miejsce przy pomocy rur.