Podstawowym kryterium doboru drzwi zewnętrznych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, gdyż nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, dany model drzwi wejściowych jest drogi w stosunku do swojej niskiej klasy lub na odwrót – model drzwi będzie niedrogi, jednak będzie także wysokiej klasy.
Źródło: Sanitec KOŁO
Na rynku można odnaleźć drzwi wejściowe z drewna, stalowe, z PCW lub drzwi wykonane z aluminium. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są trwałe, mocne i przeważnie relatywnie tanie. Mają one ramę zrobioną z drewna lub ze stali, która pokryta jest arkuszami blachy. Takie drzwi mogłyby być wyłożone okleinami drewnopodobnymi lub mogą być polakierowane za pomocą farb. Droższe modele posiadają wykończenie z drewna lub ze sklejki.
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali trudno jest jednak ocieplić, więc zazwyczaj posiadają one dosyć duży parametr przenikania ciepła. Równa się on 1,3 -1,5 W/(m 2. K). Pomimo tego, że są już na rynku pasywne drzwi stalowe, które mają parametr U=0,8. Drzwi z tworzyw sztucznych posiadają ościeżnice oraz ramę z profilu z PCW. Panel drzwiowy też pokryty jest arkuszami z PCW. Powierzchnia tego typu drzwi jest lakierowana lub okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW posiadają bardzo doskonałe parametry cieplne. Przykładowo posiadają parametr U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Tego typu drzwi są bardzo tanie i znane, a ich olbrzymią mocną stroną jest to, że łatwo można by je dostosować do zewnętrznych żaluzji, okien czy nawet do bramy garażowej. Drzwi z drewna są drogie. Mają ościeżnicę oraz ramę z drewnianej klejonki.
Skrzydło tego typu drzwi pokryte jest sklejką, płytą wiórową lub płytą HDF. Na ich powierzchni znajduje się szlachetny fornir z sosny, mahoniu czy meranti.
Niezwykle nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć nasz wpis. Jeżeli masz chęć na inne, to kliknij link tanie elektronarzędzia i przejdź do kolejnej witryny.
Takie drzwi posiadają niezwykle doskonałe parametry cieplne. Mogą nawet osiągać współczynnik U=0,7-0,8 W/(m2K).