Czasy, kiedy ceny mieszkań szybowały z każdym miesiącem, zaś nabywcy podpisywali umowy na każde mieszkanie dawno już odeszły w niepamięć. Dzisiaj obserwując portale z ogłoszeniami można zauważyć, że jest bardzo dużo ciekawych mieszkań do sprzedaży, a ich ceny nie są już tak zawyżone, przykładowo mieszkania na sprzedaż Pruszków.

kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze bardzo prosto jest sprzedać mieszkanie dobrze wykończone, które ma idealną lokalizację, np. w sercu miasta. Co jednakowoż robić, jak planujemy sprzedać mieszkanie (osiedle-imperia.pl/o_inwestycji.html), które ma wiele mankamentów. Na pewno trzeba postarać się je pokazać je jak najlepiej. Niezwykle ważne są zdjęcia. Przed ich zrobieniem dokładnie sprzątamy mieszkanie i poprawiamy to co da się poprawić. Nie jesteśmy w stanie oczywiście przesadzać z wydatkami w tym okresie. Zaniedbane mieszkanie można odmalować, lecz raczej nie warto inwestować w nie za bardzo dużych środków, bo mogą się one nie zwrócić. Zawsze jednakże warto wykonać drobne naprawy elementów, jakie mogą robić dosyć złe wrażenie.

Regulujemy więc spadające drzwiczki w szafkach, dokręcamy listwy (producent listew PCV) przypodłogowe, robimy poprawki krawieckie na zasłonach lub narzutach. Dając ogłoszenie do sieci wybieramy najlepsze zdjęcia. Jak na przykład stan łazienki jest fatalny nie musimy jej pokazywać już na wstępie. W ogłoszeniu należy właściwie zdefiniować mieszkanie a więc: ilość metrów, kondygnację, rozkład pomieszczeń, rok i technologię budowy, metoda zarządzania blokami.

wystrój mieszkania

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważna jest też cena nieruchomości. Nie powinniśmy jej przesadnie zawyżać, aby nie odstraszyć potencjalnych kupujących. Zachęcić do zakupu jesteśmy w stanie wskazując liczne zalety np.: niski czynsz, bliskość różnych miejsc czy bezproblemowe sąsiedztwo. Jest to dobre w każdej sytuacji, to czy mamy do sprzedania lokum w dużym ośrodku miejskim, na wiosce, czy mieszkania Pruszków (). Najłatwiej to działa i jesteśmy w stanie to stosować w wielu różnorodnych okolicznościach, kiedy sprzedajemy mieszkanie. Zawsze atrakcyjniejsze będzie mieszkanie chociażby odświeżone niż brudne i zaniedbane. Na fotografiach bardzo est to dostrzegalne, na zdjęciach też bez problemu jesteśmy w stanie pokazać zalety mieszkania.