Planując zakup swojego mieszkania trzeba podjąć szereg istotnych decyzji. W naszym kraju takie inwestycje przeważnie się robi raz w życiu, dlatego też warto wszystkie sprawy bardzo dokładnie przemyśleć, aby za jakiś czas nie żałować podjętej decyzji. Oczywiście można po kilku latach sprzedać dotychczasowy lokal i kupić nowy, lecz będzie się to na pewno wiązało z dużymi wydatkami, a i pracy w urządzenie i wykończenie wszystkiego trzeba będzie trochę włożyć. Z tego też powodu w niejednym przypadku lepiej będzie od razu odpowiednio wybrać, niż po jakimś czasie zabierać się za zmienianie. Jedną z istotniejszych rzeczy, o jakiej powinno się na początku pomyśleć, jest położenie. W dużych miastach nowe inwestycje mieszkaniowe mogą powstawać w bardzo różnych miejscach, i w samym centrum, jeżeli znajdą się tylko odpowiednie działki, i na obrzeżach. Im dalej od centrum tym taniej, lecz trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Z mieszkania będzie trzeba codziennie jeździć do pracy czy z dziećmi do szkoły, więc wybór odległego miejsca może spowodować konieczność zakupu dwóch samochodów i naprawdę spore koszty paliwa. Z tego też powodu czasami lepszym rozwiązaniem może być kupno mieszkania bliżej, szczególnie że w miastach takich jak Rzeszów różnice cenowe nie będą bardzo duże.

inwestycje mieszkaniowe

Autor: Bogdan Kulczyński
Źródło: Reynaers Polska
Rzeszów

Autor: Komandor
Kolejną kwestią wartą dokładnego przemyślenia, jest wielkość lokalu. Wielu młodych ludzi robi tego typu błąd, że zupełnie nie uwzględnia swojej sytuacji za kilka lat. Wybierają oni mieszkania niewielkie, bo takiego na dzień dzisiejszy będą potrzebować, lecz jeżeli się pojawią dzieci, to często może się pojawić problem z miejscem. Tak naprawdę następny nieduży pokój aż tak bardzo nie zwiększy raty kredytu, a jednak w przyszłości może być bardzo przydatny. Z istotnych rzeczy pozostanie jeszcze decyzja, czy mieszkanie (deweloper bryksy) ma być nowe czy używane – inwestycje mieszkaniowe.

Sprzedaż mieszkań nowych jest prowadzona przed firmy deweloperskie, za to mieszkania używane sprzedawane są przede wszystkim przez prywatnych właścicieli. Oba te rozwiązania będą mieć swoje zalety i wady, jakie trzeba odpowiednio przemyśleć, żeby później nie żałować decyzji.