To prawda, iż bardzo trudno znaleźć odpowiednie zatrudnienie. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dodatkowo niekiedy trzeba posiadać naprawdę odpowiednie kwalifikacje, ażeby znaleźć coś godnego uwagi. Pomimo to, są sposoby, aby choć trochę zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy.

Budowa domu

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajmij fachowca do napisania Curriclulum Vitae. Dzięki bardzo profesjonalnie stworzonemu Curriculum Vitae, osoby poszukujące pracy mają o czterdzieści procent większą możliwość, że ktoś zwróci na nie uwagę. Pomimo to większość kandydatów w ogóle o tym nie myśli. W dzisiejszych czasach w bardzo wielu etapach rekrutacyjnych różnorodne podania są w pierwszej kolejności filtrowane przez programy komputerowe, tak więc jak w waszym CV nie znajdą się najważniejsze słowa, to możliwe, iż nikt nawet na nie nie zwróci uwagi. Miej na uwadze więc, że jeśli szukasz pracy na budowie (izokliny) na przykład jako majster zwróć uwagę na słowa praca majster budowy.

Być może to dziwaczne, lecz warto często googlować swoje imię i nazwisko. Pośród ankietowanych kandydatów do pracy ponad 35 proc. sprawdziło swoje dane w Google jedynie jeden raz, a 16 proc. nie zrobiło tego nigdy. Istnienie potencjalnego pracownika w internecie stało się tak ważne, iż stałe monitorowanie własnych najbardziej pokaźnych wyników wyszukiwania oraz dbanie, by jak najlepiej obrazowały wasz profesjonalizm, było jedną z najważniejszych rzeczy. W praktyce oznacza to aktualizację starych profili, zmianę ustawień prywatności w serwisach społecznościowych oraz postach, a także pamiętanie o tym, co jest najświeższe na wypadek, jakby ktoś spytał o to w czasie rozmowy.

Budowanie

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com
Bądź aktywny w swoich profilach społecznościowych, zwłaszcza tych o profilu zawodowym. Choć nikt nie wymaga bycia społecznościowym geniuszem, to niezbędna jest elementarna wiedza o czterech najpopularniejszych serwisach: Twitter, Facebook, LinkedIn oraz Pinterest. Nie tylko są pomocne w znalezieniu pracy, lecz mogą także kreować wasz zawodowy image. Profile społecznościowe można wykorzystać do uwydatnienia własnego doświadczenia i umieszczenia linków do odpowiednich stron lub artykułów.

Znakomitym sposobem na podkreślenie swojej wiedzy i bycia na bieżąco jest dzielenie się ważnymi informacjami branżowymi. A co więcej zawsze warto trzymać rękę na pulsie tak więc warto sprawdzać aktualne oferty pracy, czyli oferty pracy sopot, jak mieszkasz w Sopocie lub okolicach. I w ten sam sposób, jak mieszkasz w innej części Polski, przykładowo – oferty pracy bytom.